KONCERTYNEWS

Belmondo zaprezentuje swój własny gotyk przed koncertem Filter w Polsce!

Francusko-brytyjski skład będzie supportował grupę Richarda Patricka 25 marca w Krakowie.

Francusko-brytyjskie Belmondo ma poważny potencjał, by stać się scenową sensacją, bo wydali ledwie parę utworów, ale ich niepokojące łączenie wątków gotyckich… i grunge’owych to coś ponurego, intrygującego i niespotykanego.

Bilety są jeszcze dostępne na https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) oraz www.ebilet.pl.

FILTER (USA) industrial rock, rock alternatywny:
Gdybyście musieli znaleźć ten jeden zespół, którego ikoniczne materiały idealnie sumują muzyczną charakterystykę lat 90., Filter z pewnością byłby dobrym tropem. Za sprawą “Short Bus” czy “Title of Record” grupa wrzuciła do jednego gara wszelkie formy alternatywy kojarzone z ostatnią dekadą XX wieku i bezproblemowo wyłuskała z nich samo złoto. Przepraszamy – wciąż wyciąga, ponieważ projekt z Los Angeles (już jednoosobowy – zawiaduje nim Richard Patrick przy pomocy muzyków sesyjnych) dalej znajduje porozumienie między chłodną motoryką industrialu, melancholią alt-rocka i metalem jako wisienką na torcie. Już wkrótce dostaniemy pierwszy od siedmiu lat album pod tym szyldem i nie możemy się doczekać. Poziom poprzedniego “Crazy Eyes” był bardzo wysoki, więc w przypadku jego następcy nie spodziewamy się niczego innego.

BELMONDO (Francja / Wielka Brytania) gothic rock, grunge:
To kapela, której członków po równo inspiruje Kasabian, jak i Killing Joke. Albo Queens of the Stone Age i Depeche Mode. Z pozbawionego klucza doboru wpływów powstało Belmondo. Formacja nie trzyma się zasad, tworząc swoje posępne hity – i słusznie. Ta młoda (powstała w 2021 roku), ale już otrzaskana koncertowo załoga chętnie pokaże wam, gdzie przebiega granica między zrezygnowaną melancholią przybrudzonego grunge’u a wampirycznym gotykiem.

Kiedy: 25 marca (poniedziałek) 2024
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions