NEWS

KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK feat. Sarsa - singiel "Kintsugi"

Chwilę po premierze debiutanckiego albumu, duet KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK wraca do fanów z singlem “Kintsugi” w gitarowej aranżacji, za którą odpowiedzialny jest Hallur Ingólfsson. W utworze gościnnie występuje Sarsa. Wraz z premierą – do sieci trafił wyjątkowy teledysk, nakręcony we współpracy z nauczycielkami oraz miłośniczkami kultury japońskiej w Polsce – Chie Piskorską oraz Joanną Koryciarz-Kitamikado.

Kintsugi to dawna sztuka japońska naprawiania rozbitych naczyń. Polega na sklejaniu przy pomocy laki, a następnie zdobieniu pękniętych śladów sproszkowanym, szlachetnym metalem – złotem lub srebrem. Smutne wspomnienie o zniszczeniu zmienia się w coś pięknego… I o tym właśnie jest ten utwór – o nadawaniu nowego życia rzeczom na pozór bezużytecznym, zepsutym.

Kintsugi uczy nas, że wszystko jest po coś, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I że trudne chwile rozwijają nas najbardziej. Wierzymy tym samym, że łączenie złotem pęknięć i ran to metafora zmiany na lepsze. Kintsugi to dla nas symbol nadziei. – opowiadają o singlu KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK.

Zobacz klip do utworu „Kintsugi (Radio edit)”:

Bio:
Duet Kępiński >|< Kowalonek to dobrze znani oraz doświadczeni na polskiej scenie artyści. Miro Kępiński jest autorem wielu ścieżek filmowych, m.in. do hitu „Furioza„, który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w 2022 roku. Michał natomiast to kompozytor, tekściarz oraz głos najważniejszych rockowych zespołów w kraju: Snowman, Myslovitz, udzielał się również w elektronicznym Mikrobi.t. Razem stworzyli wyjątkowe połączenie, które owocuje świetnymi produkcjami.