NEWS

PREMIERA – Ars Latrans – “Noir” – nowy album już dostępny!

ARS LATRANS Orchestra – projekt, który powstał z potrzeby serca, by wspierać młodych twórców, budować sieci kontaktów i inspirować się wzajemnie. Ich najnowszy album to: “Noir”
W tegoroczny skład zespołu wchodzi 8 wyjątkowych osobowości, każda z unikalnym charakterem i fascynującą historią, w tym 2 wokalistki i 3 wokalistów.
Płytę “Noir” promują teledyski:

ARS LATRANS Orchestra – to jedyny taki projekt muzyczny w Polsce, powstał z potrzeby serca, mając na celu stworzenie przestrzeni dla wyjątkowych artystów, gdzie wspólnie mogą nie tylko tworzyć muzykę, ale także budować trwałe relacje. Spotkanie i wymiana energii są kluczowe, a projekt rozpoczyna się od wyjazdu na twórczy obóz, gdzie muzycy zamykają się w jednym domu na kilka dni, by wspólnie komponować muzykę. Trudno powiedzieć, kiedy ten proces się kończy, ponieważ nawiązane relacje często przeradzają się w długotrwałe współprace w przyszłości.
Skład ALO jest zmienny, na każdą edycję festiwalu wybierani są artyści, którzy tworzą konceptualne kompozycje w ustalonym temacie. W tym roku przewodnim motywem jest Noir.
Najnowszy album zabierze słuchaczy w słodko-gorzką podróż do mrocznych ulic miasta, gdzie świat realny zaciera się ze snem, historie te są pełne napięcia, niepewności, samotności oraz moralnych dylematów.
Piotr Wykurz, założyciel projektu, tak opowiada o albumie i projekcie:
Praca nad albumem to był naprawdę wyjątkowy czas. Wybierając skład, kierowałem się wyłącznie intuicją, cieszę się że doprowadziło to do powstania tak unikalnego teamu. Wszyscy razem poznaliśmy się dopiero na obozie twórczym. To niesamowite, co udało nam się wspólnie stworzyć w zaledwie 4 dni. Mam nadzieję, że muzyka ta, będzie rezonować również z naszymi słuchaczami. Co najważniejsze, ARS LATRANS Orchestra to nie tylko komponowanie muzyki i wydanie albumu, to swego rodzaju misja, mająca na celu tworzenie sieci artystycznej, wspierania indywidualnej twórczości oraz promowanie artystów. To główne źródło naszej motywacji, i z dumą obserwuję, jak te kolaboracje nabierają życia. Mówię tu nie tylko o współpracy między twórcami muzycznymi, ale także o połączeniu ich z fotografami, ekipami video, realizatorami, producentami.
Piotr Wykurz – to założyciel Stowarzyszenia ARS LATRANS oraz projektu Orchestra, a przede wszystkim muzyk i perkusista, który komponuje w m.in. Clock Machine oraz ALO, a także można usłyszeć go na koncertach u boku: Jann i Dawid Tyszkowski.
Piotr Wykurz fot. Zuzanna Kruczek  Martyna Baranowska fot. Zuzanna Kruczek
Martyna Baranowska o albumie “Noir”:
Na początku ta płyta była dla mnie mnie przede wszystkim wyzwaniem. Kiedy spotykasz się z różnymi artystami, tak innymi od siebie, i razem macie stworzyć dzieło, w dodatku inspirując się konkretnym tematem, towarzyszy niepewność i ciekawość – co się wydarzy? Jednak już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że będzie to dla mnie przyjemność. Praca z tak zdolnymi, otwartymi, i po prostu – bardzo fajnymi ludźmi, dała mi satysfakcję i radość, zrobiliśmy kawał dobrej muzyki i bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego projektu.
Martyna Baranowska – to wokalistka, gitarzystka i autorka tekstów. Swoją pierwszą płytę wydała w wieku 13 lat, występowała na największych scenach w Polsce, nagrała 10 krążków, zahaczając o wiele różnych gatunków muzycznych, m.in. z takimi zespołami jak Chilli Crew, czy Soulja Hooligans. Obecnie tworzy i koncertuje z zespołem nago i ARS LATRANS Orchestra, można również usłyszeć ją w nowych wydaniach zespołu Hurt.
Ars Latrans Orchestra fot. Zuzanna Kruczek
Zespół ARS LATRANS Orchestra – Noir tworzą:
ARS LATRANS Orchestra to główny projekt Stowarzyszenia ARS LATRANS, który premierowo prezentowany jest podczas multidyscyplinarnego festiwalu sztuki – ARS LATRANS Festival, obejmującego wystawy sztuk wizualnych, projekcje filmowe, koncerty, panele dyskusyjne oraz warsztaty.
Poprzednie edycje:
Y2K “rok 2000” (2022)
Sztuka Miłości (2021)
Japonizm (2019)
Miami Vice (2018)
Złote miasto (2017)
ARS LATRANS Festival: Noir odbędzie się 22-28.04.2024 w Krakowie. Szczegółowe informacje w wydarzeniu oraz na stronie www.arslatrans.pl.
Premiera koncertu ARS LATRANS Orchestra Noir zaplanowana jest na 27 kwietnia w Klubie Poczta Główna. Dodatkowo oprócz podstawowego składu na scenie będzie można usłyszeć wyjątkowych gości specjalnych!