NEWS

GIRL IN RED OGŁASZA TRASĘ KONCERTOWĄ NA 2024 ROK

GIRL IN RED OGŁASZA TRASĘ KONCERTOWĄ NA 2024 ROK TRASA JEST NASTĘPSTWEM PREMIERY JEJ NADCHODZĄCEGO ALBUMU, KTÓRY UKAŻE SIĘ JUŻ 12 KWIETNIA NAKŁADEM COLUMBIA RECORDS 25 września 2024 – COS Torwar, Warszawa Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w środę 13 marca o godz. 10:00
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek 14 marca o godz. 10:00 Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek 15 marca 2024 na LiveNation.pl o godz. 10:00 Ku uciesze swoich fanów, girl in red ogłosiła, że jeszcze w tym roku wyruszy w swoją trasę koncertową „DOING IT AGAIN”. Norweska gwiazda alt-popu wystąpi w kilku najbardziej kultowych miejscach w Europie.
Artystka rusza w trasę w związku z premierą jej nadchodzącego, drugiego albumu „I’M DOING IT AGAIN BABY!”, który ukaże się 12 kwietnia nakładem Columbia Records. Można go zamówić w pre-orderze tutaj. Fani, którzy zamówią album jako pierwsi uzyskają dostęp do przedsprzedaży artystki, która rozpocznie się w środę 13 marca o godzinie 10:00 rano. Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek 15 marca o 10 rano czasu lokalnego za pośrednictwem strony www.worldinred.com i www.livenation.pl. Więcej informacji na temat dostępu do przedsprzedaży artystki można znaleźć na stronie www.worldinred.com.
O Artystce: girl in red (Marie Ulven) – artystka muzyki alternatywnego popu z Oslo, z hukiem rozpoczęła 2024 rok, kontynuując tym samym swoją drogę ku światowej sławie. W lutym ogłosiła, że wiosną wyda swój nowy album we współpracy z Columbia Records, zatytułowany „I’M DOING IT AGAIN BABY!”, a po nim odbędzie się trasa koncertowa, m.in. po Ameryce Północnej z występami w Radio City, The Greek, Ryman Theatre i Red Rocks oraz wielu innych w miejscach. girl in red po raz pierwszy zyskała uznanie i podbiła serca publiczności, kiedy wydała swój pozytywnie przyjęty przez krytyków debiutancki album „if i could make it go quiet” w 2021 roku. Krytycy i fani docenili jej szczerość w pisaniu piosenek, ujmującą osobowość, imponujące występy na żywo oraz muzykalność. Wśród wspierających ją celebrytów znalazły się – Taylor Swift i Billie Eilish, a reakcja prasy była zdumiewająco optymistyczna, przy czym kilka redakcji nazwało krążek oraz przełomowy utwór „Serotonin” – „Best of 2021”, wliczając w to takie wydawnictwa jak: Rolling Stone, Billboard, Variety, NPR, Stereogum, NYLON i inne. Zawojowała również telewizję, i to nie tylko w amerykańskich programach, takich jak: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel Live! i Late Night With Seth Meyers, ale również podbiła ramówki na całym świecie, w tym: Skavlan, Late Night Berlin i MTV EMAs.
Artystka spędziła znaczną część 2022 roku na rozległej trasie koncertowej w Ameryce Północnej, zaliczając występy na najważniejszych festiwalach, jak: Coachella i Lollapalooza. Wystąpiła również na Oya, Glastonbury i na wyprzedanym koncercie w słynnym nowojorskim Pier 17. Dodatkowo, jako podziękowanie dla swoich fanów, girl in red wydała odrębny utwór zatytułowany „October Passed Me By”, czyli sequel i kontynuację jej ukochanego, przełomowego utworu „We fell in love in october”. Piosenka, nad którą pracowała z Aaronem Dessnerem, została wydana wraz z filmem krótkometrażowym w reżyserii Gustava Johanssona, z udziałem szanowanej norweskiej aktorki Lisy Loven Kongsli oraz Ruth Vega Fernandes.
W 2023 roku girl in red została wybrana przez Taylor Swift, aby otworzyć jej przełomową trasę koncertową Eras Tour. Oprócz otwarcia dla Taylor, Artystka miała własną trasę koncertową w Wielkiej Brytanii i UE w 2023 roku, w tym wyprzedany koncert w Hammersmith Apollo.