NEWS

Kazimiernikejszyn 2024: Kuba Badach dołącza do line-up’u festiwalu w Kazimierzu Dolnym!

Kazimiernikejszyn 2024: Kuba Badach dołącza do line-up’u festiwalu w Kazimierzu Dolnym!
Kuba Badach w składzie tegorocznej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn! Jeden z najbardziej cenionych polskich wokalistów już 20 lipca zaprezentuje na scenie Kamieniołomów materiał z pierwszego solowego i muzycznie autorskiego albumu „Oldschool”. Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd wydarzenia znaleźli się także: Artur Rojek, Bass Astral, Baranovski, Bartek Królik, Bohemian Betyars, Gogol Bordellom, Jazz Band Młynarski-Masecki, Kazimierska Orkiestra Dziadowska, Kwiat Jabłoni oraz Vito Bambino. Karnety dostępne w sprzedaży!
kup KARNET [3]
20 lipca, Kuba Badach – Oldschool
Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem „Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.
Tak o swej płycie mówi Kuba Badach: „Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych.
Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album Oldschool jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.”
Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.
Zespół wystąpi w składzie: Kuba Badach – wokal, instr. klawiszowe Dominik Wania – instr.klawiszowe Damian Kurasz – gitara Michał Kapczuk – bas Wojciech Fedkowicz – perkusja
O Kazimiernikejszyn:
Kazimiernikejszyn to unikatowy festiwal będący mieszanką energetycznych koncertów, jasnej strony mocy, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych i jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która udziela się jeszcze na parę tygodni po wydarzeniu. Jego naturalnym otoczeniem jest urokliwy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, będące oazą dla artystów, skrzyżowaniem natury, pięknej architektury i tradycyjnej gościnności. Przede wszystkim jednak Kazimiernikejszyn słynie ze swojej wyjątkowej publiczności, gotowej do zabawy i otwartej na autentyczną życzliwość. Festiwal jest równie barwny i angażujący jak jego widownia! Wydarzenie daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych. Kazimiernikejszyn to także piękne widoki, słońce, czy spotkania z Przegośćmi.
Dotychczas na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Kult, Dawid Podsiadło, Nosowska, Bass Astral x Igo, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Krzysztof Zalewski, MROZU, Leszek Możdżer, Kwiat Jabłoni i wielu innych.
Kazimiernikejszyn 2024 17 – 21 lipca, Kazimierz Dolny
Dotychczas ogłoszeni artyści: Artur Rojek Bass Astral Baranovski Bartek Królik Bohemian Betyars Gogol Bordello Jazz Band Młynarski-Masecki Kazimierska Orkiestra Dziadowska Kuba Badach Kwiat Jabłoni Vito Bambino + kolejne ogłoszenia już wkrótce!