NEWS

NOWE OGŁOSZENIA OD LIVE NATION – KING BUZZO

KING BUZZO I TREVOR DUNN
NOWO OGŁOSZONA, AKUSTYCZNA TRASA „KING DUNN TOUR” JEST DRUGĄ SOLOWĄ TRASĄ LEGENDARNEGO FRONTMANA MELVINS, KTÓRY PO RAZ OSTATNI WYSTĘPOWAŁ NA ŻYWO 10 LAT TEMU! 
19.10.2024 – WARSZAWA – Klub Niebo 20.10.2024 – KRAKÓW – Klub Kwadrat
BILETY W SPRZEDAŻY OD 1 MARCA NA LIVENATION.PL
King Buzzo, kultowy założyciel i główny wokalista/gitarzysta grupy Melvins oraz basista zespołu Mr. Bungle – Trevor Dunn, połączą swoje siły tej jesieni i wyruszą w europejską trasę koncertową „King Dunn Tour!”. 
„Długo czekałem na akustyczną trasę z Trevorem” – mówi Buzz Osborne. „Jest fantastycznym muzykiem i potrafi sprawić, że jego bas brzmi jak tankowiec uderzający w rafę koralową”. 
Osborne i Dunn współpracowali ze sobą kilka razy na przestrzeni lat, włączając w to udział Dunna przy tworzeniu albumu King Buzzo z 2020 roku – „Gift of Sacrifice”, jak również obaj byli członkami zespołu Fantômas i Melvins Lite. Podczas „King Dunn Tour” Dunn zagra na basie, a Osborne zaśpiewa i zagra na gitarze akustycznej. 
King Buzzo, a.k.a. Buzz Osborne, jest wokalistą, gitarzystą i założycielem niezwykle popularnego zespołu Melvins. Jego innowacyjne podejście do tworzenia piosenek i gry na gitarze wywarło wpływ na niezliczonych muzyków, zmieniając rzesze miłośników muzyki w zagorzałych fanów. Znany z pionierskiego wykorzystania strun o obniżonym strojeniu, Buzzo po mistrzowsku połączył inspiracje punkiem i metalem, tworząc nowe, przełomowe dźwięki w muzyce o ciężkim brzmieniu. W ciągu swojej długiej kariery, która rozpoczęła się w małej wiosce Montesano w stanie Waszyngton w 1983 roku, Osborne wydał ponad 30 albumów pod szyldem Melvins, dwa albumy solowe [„Gift of Sacrifice” (2020) i „This Machine Kills Artists” (2014)], a także wziął udział w szeregu projektów przygotowanych we współpracy z innymi muzykami, tworząc m.in. Fantômas i Crystal Fairy. 
Trevor Dunn może być najbardziej znany ze swojej pracy z zespołem Mr. Bungle, eklektyczną i nieprzewidywalną grupą z Północnej Kalifornii, której był współzałożycielem w 1985 roku, jednak jego kariera poza nią była równie ważna. Jako członek Fantômas, Trevor Dunn’s Trio-Convulsant, Tomahawk i Melvins Lite, Dunn pisał także muzykę dla wielu zespołów, występował z Johnem Zornem oraz założył Riverworm Records, wytwórnię dla „muzyki odrzuconej, zapomnianej i niezrozumianej”.