Bez kategorii

„CHODZILIŚMY NOCAMI” FEAT.NOSOWSKA – PIERWSZY SINGIEL I TELEDYSK ZESPOŁU DIMoN

Piosenka pt. „Chodziliśmy nocami” jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę zespołuDIMoN. Liderem zespołu jest Michał „Dimon” Jastrzębski, muzyk, perkusista autor tekstów i współzałożyciel Lao Che. Wcześniej swoich sił wokalnych próbował z powodzeniem już na płycie „Monomiasto” zespołu Monofon.
Teledysk do singla „Chodziliśmy nocami”, który towarzyszy piosence, został wyreżyserowany przez Aleksandrę Górecką. Nakręcony techniką mastershot nawet sposobem realizacji nawiązuje do treści – to co z pozoru proste i szybkie, może nieść za sobą niełatwe konsekwencje.
Artysta o piosence: „Czuję, że wychodzę ze strefy komfortu. Zawsze mogłem schować się za perkusją, za czyimś głosem. Tutaj po raz pierwszy ruszyłem w drogę, dosłownie i w przenośni. Piosenka opowiada kilka prawdziwych historii krótkich relacji w dobie potrzeby „wolności”. To też opowieść o kompulsywnym rozładowywaniu napięcia i wypaleniu nadmiarem emocji, nadmiarem bodźców.”
Michał „Dimon” Jastrzębski – muzyk, perkusista, autor tekstów oraz współzałożyciel zespołu Lao Che. Po zawieszeniu działalności Lao Che stworzył zespół Monofon, z którym nagrał jedną płytę pt. „Monomiasto”. Ze względu na nagłą śmierć wokalisty i autora tekstów – Jacka „Budynia” Szymkiewicza wraz z wydaniem płyty w 2022 roku – zespół zakończył działalność. Oprócz pracy artystycznej Dimon jest uznanym muzykiem sesyjnym. Na przestrzeni lat dzielił scenę z wieloma artystami, m.in. Artur Rojek, Daria ze Śląska, Anieli, Paweł Krawczyk, Pogodno, Matylda Damięcka, Radek Łukasiewicz, Kortez, Nosowska, JazzboyRecords, Polskie Znaki, Żywiołak i wielu innych, wspaniałych artystów.

ZESPÓŁ: DIMoN TYTUŁ SINGLA: „CHODZILIŚMY NOCAMI” FEAT.NOSOWSKA PREMIERA: 20.03.2024 WYDAWCA: MYSTIC PRODUCTION
LINK DO KLIPU: https://www.youtube.com/watch?v=doFVkbgAhoA