NEWS

JOE SATRIANI I STEVE VAI prezentują wspólny singiel „The Sea of ​​Emotion, Pt. 1″

W ciągu 50 lat muzycznej przyjaźni gitarzyści Joe Satriani i Steve Vai (tutaj pod szyldem „Satch/ Vai”) nigdy nie pracowali wspólnie nad premierowymi utworami… aż do teraz.
„The Sea of Emotion, pt. 1″ ukazuje niezrównaną synergię pomiędzy tymi dwoma legendarnymi gitarzystami, którzy płynnie wymieniają się solówkami przez prawie sześć minut.
Satriani mówi o inspiracji stojącej za utworem: *Kiedy Steve i ja zdecydowaliśmy, że w końcu nadszedł czas, abyśmy wspólnie coś skomponowali, od razu pomyślałem o naszych skromnych początkach, o tym skąd pochodzimy i o naszych nastoletnich rock’n’rollowych marzeniach. Każda część piosenki przypomina nam trochę o tym, czym wtedy interesowaliśmy się muzycznie – łącznie z sekwencją akordów, którą Steve i ja czasami jammowaliśmy podczas lekcji gry na gitarze*. Vai: *Ta piosenka i jej pozostałe dwie części są inspirowane gigantycznym terenem przed szkołą średnią w mieście, w którym dorastaliśmy z Joe. Jako nastolatkowie przesiadywaliśmy tam i godzinami prowadziliśmy głębokie dyskusje, dlatego nazwaliśmy to miejsce „Morzem emocji” (The Sea of Emotion)*. Satriani kontynuuje: *Dla kogoś innego może to wyglądać jak boisko będące częścią rozległego kompleksu szkoły publicznej Carle Place, ale dla niektórych z nas, na początku lat 70., kiedy zachodziło słońce i wschodził księżyc, stawało się „Morzem emocji”*. 50 lat później to miejsce zostało upamiętnione piosenką. Syn Joe, ZZ Satriani, zainspirowany piosenką, stworzył teledysk, który celebruje ten czas i pokazuje, co Steve i Joe robili na początku lat 70. Joe zastanawia się: *Czy naprawdę nosiliśmy takie ubrania? Tak, nosiliśmy!*
Fani będą mogli usłyszeć nowy materiał na żywo podczas trasy „The Satch-Vai Tour”, która rozpocznie się 22 marca w Orlando na Florydzie i która składać się będzie z 38 koncertów. Podczas tej trasy po raz pierwszy od dłuższego czasu przyjaciele wystąpią wspólnie.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=VAKVmW1InBA