NEWS

Glass Animals wystąpią w Warszawie!

Globalna trasa koncertowa, licząca ponad 40 występów! Występy w kultowych miejscach, takich jak: Madison Square Garden, Kia Forum, The O2 i nie tylko.
Trasa będzie promowała nadchodzący, nowy album „I Love You So F***ing Much”, którego premiera zaplanowana jest na 19 lipca.
 
Nowy singiel „Creatures in Heaven” już dostępny! Human Music Sensations Glass Animals ogłosili dziś swoją światową trasę koncertową TOUR OF EARTH 2024. Obejmująca 41 występów i promowana przez Live Nation trasa, podczas której zespół wystąpi w największych salach koncertowych w swojej dotychczasowej karierze, rozpocznie się w środę, 7 sierpnia w Charlotte, NC w PNC Music Pavilion, z przystankami w Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii i zakończy się epickim występem w Londynie w The O2. Nominowany do nagród GRAMMY i BRIT, zdobywca diamentowych płyt, brytyjski zespół ogłosił również gości specjalnych, którzy dołączą do nich na nadchodzącej trasie koncertowej: Kevin Abstract, Eyedress i Blondshell na wybranych występach w Ameryce Północnej, a The Big Moon dołączy na wszystkich koncertach w Europie i Wielkiej Brytanii.

Podczas trasy zespół po raz pierwszy zagra w wielu kultowych miejscach na całym świecie, w tym: w Madison Square Garden w Nowym Jorku, Bridgestone Arena w Nashville, The Gorge Amphitheatre w Seattle, Kia Forum w Inglewood, 3Arena w Dublinie, The O2 w Londynie i wielu innych.

Wczoraj zespół Glass Animals ogłosił szczegóły swojego długo oczekiwanego, czwartego albumu studyjnego „I Love You So F*ing Much”, którego premiera zaplanowana jest na 19 lipca. Płytę zapowiada nowy singiel, „Creatures in Heaven”, którego można posłuchać TUTAJ i obejrzeć wizualizację TUTAJ.*
 
* „I Love You So F*ing Much” to następca uznanego przez krytyków „Dreamland” z 2020 roku, który sprzedał się w ponad 12 milionach egzemplarzy na całym świecie i zawierał utwór „Heat Waves” – piosenkę, która biła rekordy i która stała się największym międzynarodowym hitem brytyjskiego zespołu od prawie 30 lat. Był to pierwszy utwór grupy z UK od czasu „Wannabe” Spice Girls w 1995 roku, który zajmował pierwsze miejsce przez pięć kolejnych tygodni na liście Billboard Hot 100, a także pierwszy utwór stworzony przed jednego autora i producenta od czasu „Happy” Pharella – co doprowadziło do tego, że największe światowe gwiazdy popu, w tym Florence Welch, chciały współpracować z frontmanem Glass Animals, autorem tekstów i producentem, Dave’em Bayleyem. Ale powstanie „I Love You So F***ing Much” było obarczone kryzysem egzystencjalnym. Dave zmagał się z sensem tej nowo odkrytej globalnej sławy, obserwując to wszystko, gdy świat zmagał się z lockdownem.
 

Mówi: „Życie może się diametralnie zmienić, ale czasami nie jesteś w stanie zmienić się tak samo szybko na poziomie osobistym. W końcu doprowadza to do tego, że czujesz się jak widz. A potem jesteś proszony i oczekuje się, że będziesz określonym typem osoby, kimś zupełnie innym. Ale… nie byłem pewien jak. Zdezorientowało mnie to do tego stopnia, że nie wiedziałem, kim jestem i czy cokolwiek jest prawdziwe”. Potrzeba było utknięcia na klifie w drewnianym domu na palach podczas jednej z największych burz w historii Kalifornii, aby doprowadzić to uczucie do pełnego kryzysu egzystencjalnego. W wymuszonej izolacji, obserwując drzewa spadające z gór i zakładając, że „śmierć nadchodzi”, Dave zaczął zadawać pytania sobie, wszechświatowi i ludzkiemu doświadczeniu, a mianowicie miłości. Kiedy zaakceptował siebie jako introwertyka, Dave zdał sobie sprawę, że „ludzka więź i miłość między nami jest znacznie większa, ważniejsza i bardziej złożona niż cokolwiek innego”. „Creatures in Heaven” to wysublimowane pierwsze spojrzenie na dziesięć intymnych historii miłosnych rozgrywających się na tle wszechświata.
 
BILETY EUROPA/UK: W Europie i Wielkiej Brytanii bilety będą dostępne wraz z przedsprzedażą albumu od wtorku, 9 kwietnia godz. 10:00 czasu lokalnego.
Więcej informacji na stronie glassanimals.com.
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 11 kwietnia o godzinie 10:00 czasu lokalnego na stronie glassanimals.com oraz livenation.pl
 
Human musical group Sensations Glass Animals Tour of Earth
 
Gość specjalny: The Big Moon
19 października 2024 – EXPO XXI, Warszawa
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w środę 10 kwietnia o godz. 10:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w czwartek 11 kwietnia na LiveNation.pl o godz. 10:00