NEWS

Dead Poet Society wystąpi w Warszawie!

Zapytany o to, co chciałby, aby słuchacze zapamiętali z drugiego albumu Dead Poet Society – „FISSION”, Jack Underkofler odpowiada ośmioma krótkimi, ale mocnymi słowami: „Chcemy zostawić naszych słuchaczy razem ze słowami prawdy”.

Ten sympatyczny i ujmujący 30-latek wypowiada swoje słowa ze szczerością, która charakteryzuje jego opinie na temat zespołu, któremu przewodzi, i który uzupełniają: Jack Collins (gitara), Will Goodroad (perkusja) i Dylan Brenner (bas), podobnie mówi o sztuce, którą ta grupa przyjaciół z college’u bez reszty się poświęciła, zbyt często na własną szkodę.

Po dekadzie definiowania, redefiniowania i doskonalenia swojej sztuki, zespół wydał w styczniu nowy album. Nie ma wątpliwości – Dead Poet Society to wyjątkowo urzekająca formacja, będąca kolejnym wielkim przełomem w gatunku rockowym, a „FISSION” podbija serca oraz rzuca wyzwanie zarówno starym, jak i nowym fanom.
Do pewnego stopnia, dzięki stworzeniu „FISSION” Dead Poet Society stali się innym zespołem. Bardziej świadomym; z pewnością bardziej dojrzałym. „Naprawdę staraliśmy się lepiej zdefiniować naszą muzykę za pomocą tej płyty” – przytakuje Collins. „Pracowaliśmy dużo więcej nad dźwiękami gitar, basu i perkusji, zwracając szczególną uwagę na melodie. Celem było wzmocnienie naszego brzmienia – chcieliśmy bardziej dynamicznej płyty, na której można by usłyszeć naszą najlepszą wersję na żywo. Czuję, że ewolucja polega na tym, że trochę dojrzeliśmy i chcieliśmy stworzyć muzykę, która byłaby mniej oczywistym odzwierciedleniem naszych inspiracji – Muse, Queens Of The Stone Age, Nothing But Thieves, Royal Blood – a bardziej naszym własnym. Nie kontrolujemy tego, skąd pochodzą nowe pomysły. Po prostu musieliśmy być wierni piosenkom i temu, co nam podpowiadały”.

Dead Poet Society 14.08.2024 – WARSZAWA – Klub Proxima
BILETY W SPRZEDAŻY OD 5 KWIETNIA NA LIVENATION.PL
Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 10:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 13:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 5 kwietnia na LiveNation.pl o godz. 10:00