NEWS

Dni Chrzanowa 2024

Jak co roku święto miasta wypełnione jest wydarzeniami. W tym roku będą to głównie koncerty. Podczas Dni Chrzanowa zagrają znani polscy artyści, ale również zespoły pochodzące z Chrzanowa.
 
Życzymy udanej zabawy! Wstęp wolny!
 
PROGRAM:
1 czerwca 2024, Plac 1000-lecia
16:00 Małe TGD 17:30 Wojtek Szumański
19:00 Reggaeside
21:00 Happysad
 
2 czerwca 2024, Plac 1000-lecia
16:30 Czereśnie
18:00 Sztywny Pal Azji
19:30 Chylińska
 
Małe TGD to najpopularniejszy zespół dziecięcy w Polsce wykonujący muzykę pop z ponadczasowym przesłaniem. Zespół młodych wokalistów łamie schematy i pokazuje, że również dzieci mogą śpiewać o Bogu w nowoczesny sposób. Dzieciaki w lekki i momentami przewrotny sposób opowiadają o radzeniu sobie z emocjami, codziennymi obowiązkami, zamykającym i otwierającym się światem. W 2017 r. Małe TGD wydało debiutancką płytę „Góry do góry”, w 2019 r. ukazał się drugi album pt. „Wyspa skarbów”, a dwa lata później pojawiła się płyta “Online”.
 
Wojtek Szumański to kompozytor i autor tekstów. Szerszej publiczności znany głównie ze swojej działalności internetowej. Jego muzyka to klimatyczne show, wypełnione utworami o zabarwieniu humorystycznym, ale także lirycznym i melancholijnym. „Ballada o cyckach”, „Kto by pomyślał?” czy „Zegarek” to tylko kilka utworów Wojtka, które na YouTube zgromadziły milionowe odsłony.

Reggaeside to polski zespół grający muzykę reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Mix gatunków muzycznych i energetyczny charakter utworów sprawiają, że artyści docierają do wielopokoleniowego grona odbiorców. Formacja stawia na piosenki pełne pozytywnych wartości, ubrane w przyjemne brzmienia i chwytliwe melodie. Reggaeside to także półfinaliści „Mam Talent!” i finaliści „Must Be The Music”.
 
Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Styl grupy najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.
 
Czereśnie, czteroosobowy zespół, który wykonuje repertuar dla dzieci. Grają dla najmłodszych na mandoli, banjo, ukulele, instrumentach perkusyjnych, gitarze basowej i tubie. W ich repertuarze znajdziemy piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie czy miłości do najbliższych. Wszystkie wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. W 2017 r. ukazał się ich debiutancki album „Ale wrzawa!”.
 
Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, założony w 1986 roku w Chrzanowie przez Leszka Nowaka i Jarosława Kisińskiego. Polscy fani rocka zapewne kojarzą zespół, który robił furorę w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku i na początku lat 90. Później działalność zespołu nieco przycichła, ale gra on nadal i koncertuje regularnie co jakiś czas wypuszczając płyty i radując przy tym rzesze swoich wiernych fanów. Muzyka, którą gra Sztywny Pal Azji to mocny rock. Dzięki temu ponadczasowemu stylowi, grupa ciągle zyskuje nowych fanów i zapełnia sale koncertowe, a bilety na koncerty szybko się wyprzedają.
 
Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, felietonistka oraz osobowość telewizyjna. Do 2003 roku była wokalistką w zespole O.N.A., a kiedy zakończył swoją działalność, artystka zajęła się karierą solową. Była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Chylińska specjalizuje się w tworzeniu muzyki dance, pop, rock oraz rock elektroniczny.