NEWS

Hipgnosis rozgrzeje publikę przed Collage w Krakowie

Progrockowa załoga wystąpi w roli supportu Collage 11 kwietnia w Hype Parku.
Hipgnosis grają prog rocka i w pełni korzystają z możliwości tego terminu. Flirtują z różnymi gatunkami, tworzą wielowątkowe kompozycje i raczej nie stawiają prostoty nad złożoność. Dzięki takim jak oni polska odmiana nurtu ma się dobrze.
 
Bilety na koncert są nadal dostępne na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie) oraz w sieci eBilet.

COLLAGE (Polska) progresywny rock:
Muzycznie, pomimo wieloletniej przerwy w działalności i zmian personalnych, udało się zachować charakter znany z klasycznych płyt „Baśnie”, „Safe” czy „Moonshine”. Okładkę, podobnie jak było w przypadku albumów „Moonshine” i „Safe”, ozdobił obraz Zdzisława Beksińskiego, który idealnie współgra nie tylko z tekstami, ale i muzyką zawartą na krążku. Dopełnieniem całości jest obecność na płycie gościa specjalnego – Steve’a Rothery, na co dzień gitarzysta Marillion. Collage zagrali serię koncertów klubowych promujących „Over And Out”, pojawili się także na letnich festiwalach.
 
HIPGNOSIS (Polska) prog rock: Hipgnosis grają prog rocka w maksymalnie wielobarwnym wydaniu. Krakowianie bardzo chętnie korzystają z elektroniki i syntezatorów, przechodząc od wątków symfonicznych aż po ambientowe czy z lekka awangardowe. Do tego oferują oczywiście najwyższej próby gitarowe wcielenie muzyki progresywnej, czerpiące m.in. z tuzów rzędu wczesnego Genesis, a na deser dorzucają nawet metal bądź odrobinę spacerockowych impresji. Cóż, z nimi faktycznie odlecicie w kosmos, zapewniamy.
 
Kiedy: 11 kwietnia (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są nadal dostępne na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie)