NEWS

Sphere i Prey of Monsoon zagrają dwukrotnie przed Wolfheart!

Polskie deathmetalowe formacje wesprą headlinera 4 maja we Wrocławiu i 5 maja w Poznaniu.

Nadwiślańskie supporty Wolfheart nie dadzą wytchnienia. Sphere promują najnowszy album, „Blood Era”, atakując brutalnym death metalem. Prey of Monsoon, którzy brali udział w tegorocznym Road to Mystic, oferują deathcore’ową, techniczną stronę gatunku.
 
Bilety na obydwa koncerty są dostępne na: SKLEP KNOCK OUT  (druki kolekcjonerskie) oraz w sieci eBilet.
 
WOLFHEART (Finlandia) melodic death metal: Wolfheart z miejsca generuje sympatię. Grają od dziesięciu lat i od początku stawiają na sukcesywne rozwijanie jednego wątku stylistycznego, nie skoki z kwiatka na kwiatek. Dlatego właśnie postęp, jaki poczynili od debiutu aż do najświeższego “King of the North” to duża rzecz. Finowie z niebywałą konsekwencją uprawiają pełen głębi melodyjny death metal. Wzorowo operują emocjami – z największym naciskiem na melancholię oraz nostalgię – i kompozycjami w ogóle. Kwartet przewodzony przez Tuomasa Saukkonena wplata w swoją tkankę także złowrogie brzmienia blackmetalowe, a do tego złożone, niemal progresywne konstrukcje. Jest to spójne, a przy tym wielobarwne i w pełni własne
 
SPHERE (Polska) death metal: Sphere to jedna z najbardziej niezłomnych deathmetalowych ekip w naszym kraju. Ich przepis na śmierć metal idealny od lat wygląda identycznie, a z biegiem czasu zmienia się tylko w kontekście jeszcze lepszej egzekucji wszystkich elementów nurtu. Jest to mielonka podana w opcji najbliższej USA, a więc brutalna, opatrzona tłustym brzmieniem, ale gdy trzeba, to także i grobowym groovem – stworzonym pod miarowy headbanging.
 
PREY OF MONSOON (Polska) technical death metal, deathcore: Działają ledwie trzy lata, ale mimo tego brzmią jak gatunkowi zawodowcy. Prey of Monsoon bez kompleksów – za to z imponującym warsztatem – podejmują wątki nowoczesnego technicznego death metalu. Blastują, wyciskają poplątane, rozbudowane riffy, a kiedy najdzie ich ochota na breakdown, wyciągają wszystko, co dobre z deathcore’owego skarbca. Będziecie tym cudownie poturbowani.

Kiedy: 4 maja (sobota) 2024
Gdzie: Wrocław @ Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
 
Kiedy: 5 maja (niedziela) 2024
Gdzie: Poznań @ 2Progi, al. Niepodległości 36
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
 
Bilety są nadal dostępne na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie)