NEWS

MARTIN KOHLSTEDT wystąpi w Polsce!

29.04.2024 – WARSZAWA – Klub Palladium
BILETY W SPRZEDAŻY OD 17 LISTOPADA NA LIVENATION.PL
 
Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 16 listopada o godz. 12:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 16 listopada o godz. 14:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 17 listopada o godz. 12:00 na LiveNation.pl
 
Martin Kohlstedt jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów, pianistów i producentów muzyki instrumentalnej i elektronicznej. Jego poprzednie albumy i ich nowe wersje zostały nagrodzone międzynarodowym uznaniem i trasami koncertowymi na całym świecie. Swoimi występami na żywo, jak również nagraniami studyjnymi Martin Kohlstedt ustanawia standardy tego, jak najnowsze produkcje elektroniczne mogą przenikać się z analogowym i akustycznym brzmieniem, od klasycznego fortepianu i elementów ambientowych po nagrania studyjne oraz tworzenie kolejnych partytur.
 
Kohlstedt intuicyjnie łączy inspiracje i wpływy z zasadniczo różnych światów dźwiękowych w unikalny muzyczny miks oraz formuje go w coś, co bardziej przypomina żywe ciało niż listę – czy to w formie spektakularnego albumu festiwalowego, introspektywnego koncertu fortepianowego, wielowymiarowej ścieżki dźwiękowej do filmu lub wciągającego albumu. Swój styl pracy opisuje jako kompozycję o budowie modułowej; jego utwory są w nieustannym ruchu i nigdy nie przyjmują konkretnej formy – nawet podczas koncertów. Improwizacja jest ważną częścią jego procesu twórczego, podobnie jak interakcja z publicznością opartą na zasadzie równości, odwadze, czasem śmiałości do ponoszenia porażek czy interakcji z ludźmi, przestrzenią i kontekstem.
 
W tym celu Martin Kohlstedt współpracował z renomowanymi partnerami, takimi jak chór Gewandhaus w Lipsku czy artystami takimi jak: Douglas Dare, Sudan Archives, Henrik Schwarz oraz wytwórniami płytowymi pokroju Warner Classics. Oprócz własnych kompozycji Kohlstedt pisze muzykę i partytury do filmów, sztuk teatralnych, podcastów i audiobooków. Pod nazwą „Edition Kohlstedt” prowadzi własną wytwórnię i stara się wywiązać ze swoich obowiązków jako międzynarodowy artysta, prowadząc projekt zalesiania w pobliżu swojego miejsca urodzenia.