NEWS

Poznaj finałowy skład koncertu Dropkick Murphys w Katowicach

Booze & Glory i Castet zagrają wraz z gwiazdami wieczoru już 23 czerwca w katowickim Spodku.

Booze & Glory to na wskroś brytyjski oi! – bardziej angielsko już się nie da, mimo obecności Polaków w składzie. Skandowane refreny na kilka głosów, skoczne riffy i wrzynające się do ucha melodie, oto oni. Z kolei Castet to czysty śląski hardcore podany na surowo, bez ozdobników.
 
Bilety są wciąż dostępne na Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie) oraz w sieci eBilet.
 
Koleżeńsko informujemy też niecierpliwych, że Booze & Glory zagrają za chwilę trzy jubileuszowe koncerty (z okazji swojego 15-lecia!) organizowane przez Galicja Productions:
Gdynia – 19.04.2024 – Klub Ucho ul św. Piotra 2
Warszawa – 20.04.2024 – Proxima ul. Żwirki i Wigury 99a
Kraków – 21.04.2024 – Klub Kwadrat ul Skarżyńskiego 1
 
DROPKICK MURPHYS (USA) celtic punk, folk punk: Jeśli nazwa zespołu bierze się od firmowego ciosu wrestlera (wcześniej doktora), Johna Murphy’ego, polegającego na podskoku i kopniaku obiema nogami jednocześnie, to musi być dobrze. W przypadku Dropkick Murphys jest wręcz wzorowo, bo przez ponad ćwierć wieku działalności grupa stała się absolutnym wyznacznikiem tego, jak powinien brzmieć folk punk – zarówno z płyt, jak i w wydaniu koncertowym. Bo starannie destylowany i rozpoznawalny z kilometra styl bostońskiej ekipy z każdym rokiem szlachetnieje, nie tracąc przy tym ani grama rozpierającej energii. To ponadprzeciętny, a do tego oczywiście stworzony do skandowania, mariaż folk-punkowej zaciętej melodyki, streetpunkowego hartu ducha oraz jadowitości klasycznego hardcore’u. Tytuł drugiej płyty Amerykanów mówi wyraźnie – “cały gang tu jest”, więc miejcie to hasło z tyłu głowy i ruszajcie do Spodka 23 czerwca!
 
BAD RELIGION (USA) melodic hardcore, skate punk: Ogromny nacisk położony na melodie, harmonie wokalne na trzy osoby, a do tego cała lista zasług – od poprowadzenia punkowego revivalu w latach 90. aż po niezliczone inspiracje zapewnione współczesnym zawodnikom z przegródek emo, screamo czy post-hc. Tak, za to wszystko odpowiada jeden zespół. Bad Religion jest w hardcorze jedną z najważniejszych, a przy tym najbardziej wytrwałych nazw. Bo nie dość, że w latach 80. zbudowali swoją markę, a w późniejszej dekadzie dodatkowo podbili ten status, to w dodatku nigdy nie splamili się słabym czy średniackim krążkiem. W ich repertuarze znajdziecie numery gnające na złamanie karku, a przy tym ociekające wyjątkowymi hookami i refrenami. A pomyśleć, że zaczynali od prog rocka…
 
AGNOSTIC FRONT (USA) hardcore punk, crossover: Agnostic Front jest jednym z najbardziej poważanych zespołów w amerykańskim hc – zwłaszcza jeśli zerkniemy na Nowy Jork. Działająca od początku lat 80. grupa wraz z paroma innymi zbudowała zręby nowojorskiego podejścia do punku, gdzie ma być głośno, agresywnie, często szybko, ale przede wszystkim z takim groovem, że trudno oprzeć się szałowi pod sceną. Dodajmy do tego chętnie eksplorowane przez nich wątki crossover thrashowe i mamy idealny koncert.
 
BOOZE & GLORY (Wielka Brytania) oi!: Czterech kolesi, czerwone martensy, punk w najbardziej skocznej wersji (oi! pełną gębą), a do tego szczerość i radość z grania – to właśnie Booze & Glory. Pokazują środkowy palec establishmentowi, nie kłaniają się nikomu, a jednocześnie zachowują w tym pokręconą formę optymizmu. Bo nie sposób się nie uśmiechnąć przy tych pasjonackich zaśpiewach czy fragmentach z okolic ska – dobra zabawa gwarantowana.
 
CASTET (Polska) hardcore punk: Nie obchodzą ich scenowe konwenanse, wyśmiewają wszelkie trendy, są zwyczajnymi chłopakami ze Śląska i przede wszystkim dowożą jakościowy hardcore – mało kto w Polsce radzi sobie równie efektywnie w tym fachu. Spodziewajcie się sprintowych temp, energii przekraczającej potencjometry i scenicznego szału.
 
Kiedy: 23 czerwca (niedziela) 2024
Gdzie: Katowice @ Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35
Bilety: 219-299 zł – przedsprzedaż, 240-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety są dostępne na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie)