NEWS

DEEP PURPLE zapowiadają nowy album!

Deep Purple – jeden z największych i najbardziej wpływowych zespołów rockowych wszech czasów wyda 19 lipca nowy album „=1”.

Pierwszy singiel będzie miał premierę 30 kwietnia i będzie przedsmakiem całej płyty zawierającej 13 utworów.

Zespół uznawany jest za jednego z kluczowych twórców ciężkiego rocka, ale stale poszerza swoje muzyczne granice. Na ich czele stoi legendarny Ian Gillan, którego wokal inspiruje pokolenia, towarzyszą mu basista Roger Glover, perkusista Ian Paice i maestro na klawiszach Don Airey. To pierwszy album zespołu nagrany ze znakomitym gitarzystą Simonem McBridem, który idealnie wpasował się w skład zespołu, po tym jak Steve Morse odszedł z powodów osobistych. Od 2022 roku Simon zagrał już dla ponad pół miliona fanów Deep Purple.

Jednak Deep Purple to coś więcej niż tylko członkowie zespołu, a „=1” przywołuje esencję i postawę formacji z lat 70., prawdopodobnie bardziej niż jakikolwiek inny album z ostatnich lat. Krążek, którego producentem po raz kolejny jest legendarny Bob Ezrin, przyniesie klasyczne brzmienie zespołu, ale bez popadania w nostalgię.

Enigmatyczny tytuł „=1” symbolizuje ideę, gdzie w coraz bardziej złożonym świecie wszystko ostatecznie sprowadza się do jednej, zunifikowanej jednostki. Wszystko równa się jeden. Jego pełne znaczenie zostanie ujawnione w nadchodzących tygodniach, dużą rolę odegra tu również grafika płyty.

Ostatnie płyty Deep Purple, „Now WHAT?!” (2013), „inFinite” (2017) i „ Whoosh!” (2020) sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. „Whoosh!” osiągnął pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 7 krajach i znalazł się w pierwszej dziesiątce w kolejnych 12.

Deep Purple zagrają w tym roku w Polsce, 17 października w katowickim Spodku. Bilety już są w sprzedaży.