NEWS

Dżem już 22 oraz 23 listopada z nowym wokalistą, Sebastianem Riedlem, w Klubie Stodoła!

Dwa jesienne koncerty legendarnej formacji Dżem w Klubie Stodoła to już prawdziwa tradycja. Nie inaczej będzie także w tym roku! Giganci polskiego blues-rocka, z nowym wokalistą, Sebastianem Riedlem, wystąpią w Stodole 22 oraz 23 listopada 2024.

Bilety warszawskie koncerty Dżemu trafiły do sprzedaży!

KUP BILET

Choć muzyczna Polska poznała Dżem na początku lat 80., i właśnie na ogół wtedy biorą początek jego biografie, tak naprawdę korzenie grupy sięgają dużo, dużo dalej, bo aż do roku 1973.
Pierwszy, studyjny album grupy, ukazał się w październiku 1985 roku i była to, kultowa dziś „Cegła”, z którego pochodzą legendarne już utwory „Czerwony jak cegła” oraz „Whisky”. Wspomniane kompozycje, są stałymi punktami setlisty zespołu, co cieszy licznie zgromadzoną publiczność. Album ”Cegła”, uchodzi dziś za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka.

Doświadczeni tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera muzycy potrafili się podnieść i wrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni.
Świadczyć o tym mogą dekady obecności na scenie, ogromna rzesza fanów i utwory, bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiej muzyki. To wszystko uczyniło Dżem jednym z najważniejszych polskich zespołów blues-rockowych.

Grupa ma dziś na koncie szesnaście albumów studyjnych, występy na scenach większości polskich festiwali oraz koncertowanie na jednej scenie m.in. przed The Rolling Stones, Ericem Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd oraz AC/DC. W kwietniu 2018 cover legendarnego „Wehikuł Czasu” w Tauron Arenie Kraków wykonała sama Metallica!
W kwietniu 2024 roku Dżem zagrał w katowickim Spodku wyjątkowy koncert z okazji swoich 45-tych urodzin. W trakcie tego wydarzenia grupa pożegnała się z Maciejem Balcarem, który śpiewał w Dżemie przez dwadzieścia trzy lata. W roli nowego wokalisty zespół przedstawił fanom Sebastiana Riedla, syna Ryszarda Riedla. Jak zapowiadają: Coś się kończy, coś zaczyna. A dopływ świeżej krwi – takiej krwi! – przyda się nawet krzepkim weteranom. Zwłaszcza, że ci weterani mają pewne plany na przyszłość…

Skład:
Sebastian Riedel – śpiew
Benedykt Beno Otręba – gitara basowa
Adam Otręba – gitara Jerzy Styczyński – gitara
Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe
Zbigniew Szczerbiński – perkusja

DŻEM 22 & 23 listopada 2024, Klub Stodoła ul. Batorego 10, Warszawa Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl