KONCERTYNEWSPOLECANEWYDARZENIA

Exumer oraz Hirax przyjadą do Polski i pokażą, jak grać thrash!

Thrashowe legendy z Niemiec i USA zagrają 5 sierpnia w krakowskim Hype Parku, a 6 sierpnia w warszawskiej Hydrozagadce.
Niezależnie, czy jesteście młodszymi thrashowcami, czy zaprawionymi weteranami, na pewno znacie oba składy. Hirax w marcu zapowiedział wydanie pierwszego od lat albumu, „Faster than Death”, i przyłożył singlem „Drill into the Brain”. Exumer również sugeruje, że nowy materiał, następca „Hostile Defiance” z 2019 r. może wyjść wkrótce.
Bilety są już dostępne w sprzedaży na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie).EXUMER (Niemcy) thrash metal:
Exumer jest jednym z popularniejszych thrashowych składów, jakie na świat wydała niemiecka scena. Już samo to urasta do rangi dużego osiągnięcia, biorąc pod uwagę, jak płodna i zabójcza była teutońska odmiana nurtu w latach 80. Ale nie sama popularność ma tu znaczenie, a kawałki. Surowe, wściekłe do granic, z ujadającym wokalem i chęcią rozszarpania słuchacza na strzępy. Tak jak za oceanem thrash często (choć nie zawsze) był bardziej wypieszczony na poziomie techniczno-produkcyjnym, tak u naszych zachodnich sąsiadów najistotniejsza była czysta furia. Zresztą, jeśli ma się tak rozstrajającą maskotkę, która spogląda na słuchaczy już od czasów “Possessed by Fire”, nie może być inaczej… A jeśli wierzycie, że może, proponujemy rozwiać wątpliwości w Krakowie lub Warszawie.

HIRAX (USA) thrash metal:
Hirax nigdy nie zmienili kierunku, nigdy nie poszli w eksperymenty, nigdy nie silili się na zmienianie świata. Wręcz przeciwnie – miało być prosto, wyjątkowo agresywnie i szybko. Bardzo szybko. Ich drugi album, “Hate, Fear and Power”, trwa ledwie 16 minut i to mówi więcej niż tysiąc słów. Oczywiście z czasem styl grupy nieco okrzepł, w struktury utworów wkradło się więcej heavymetalowych melodii, ale w dalszym ciągu najważniejsza pozostaje thrashowa jazda bez wciskania hamulców. No i jeszcze jedna rzecz – powodem, dla którego amerykańska załoga pozostaje na powierzchni, a do tego gra multum koncertów, jest frontman, Katon W. de Pena. Wokalista szefuje w Hirax już od zarania i nie zamierza przestać, bo kocha metal ponad wszystko. Jeśli wy również, zobaczcie ich na żywo.

Kiedy: 5 sierpnia (poniedziałek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 6 sierpnia (wtorek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już w sprzedaży na:
Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie)