NEWS

LOREEN – Zwyciężczyni Eurowizji na dwóch koncertach w Polsce!

*23.02.2025 – WARSZAWA – Klub Stodoła*
*24.02.2025 – KRAKÓW – Klub Studio*
BILETY W SPRZEDAŻY OD 10 MAJA NA LIVENATION.PL
Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 9 maja o godz. 10:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 9 maja o godz. 13:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 10 maja na LiveNation.pl o godz. 10:00Loreen niedawno zdała sobie sprawę, że nie tylko komponuje muzykę, ale zamiast tego „tworzy światy”, które naprawdę przenoszą jej słuchaczy. „Dlatego tak bardzo kocham Eurowizję – ponieważ pozwala mi stworzyć cały świat, kiedy jestem na scenie” – mówi Loreen. Jako jedyna kobieta, która dwukrotnie wygrała kultowy konkurs piosenki, z utworami „Euphoria” w 2012 roku i „Tattoo” w 2023 roku, Loreen doskonale zdaje sobie sprawę z platformy Eurowizji jako „pięknej, tętniącej miłością przestrzeni, w której ludzie gromadzą się wokół dźwięków i obrazów”. Teraz każda nowa piosenka, którą wydaje, jest pomyślana jako doświadczenie, którym można się delektować na kilku poziomach. „Jako słuchacz masz tam wszystkie elementy: możesz to zobaczyć, usłyszeć, poczuć, powąchać” – mówi. „W mojej sztuce nie chodzi o jedną rzecz – to całość, to warstwy, to przesłanie”. 

Nie ma wątpliwości, że ta wiadomość podróżuje daleko i szeroko: na całym świecie Loreen ma na swoim koncie ponad 2 miliardy streamów. Jej odurzający elektropopowy utwór „Tattoo” znalazł się na szczycie list przebojów w 10 krajach, w tym w jej rodzinnej Szwecji i osiągnął szczyt na drugim miejscu w Wielkiej Brytanii. Teledysk do „Is It Love?”, jej równie porywającego kolejnego singla, przekroczył milion wyświetleń w mniej niż dwa tygodnie, kiedy miał premierę w październiku, a wkrótce osiągnie 1 milion obserwujących na TikTok. Ale oczywiście same statystyki to tylko połowa sukcesu.

 

Fani Loreen nazwali także jej emocjonalne, sugestywne piosenki „duchowym popem” – opis, który w pełni aprobuje, ponieważ potwierdza, że „nie ma separacji” między nią a publicznością. „Kiedy widzą duchowy element w tym, co robię, oznacza to, że rozumieją i widzą to w sobie” – mówi. „Jestem prawie pewna, że przez cokolwiek przechodzę w życiu, wszyscy w jakiś sposób przez to przechodzimy”. Loreen zawsze dokładnie wie, jaką energię chce przekazać światu. Wymyśliła narrację dla „Forever”, jej transcendentnego nowego singla osadzonego w tym samym świecie co „Tattoo”, zanim jeszcze go nagrała. „W pierwszym rozdziale historii, którym jest „Tattoo”, spotykasz tę istotę – jest mężczyzną, jest kobietą, jest wszystkim. Pochodzi z ziemi, z pyłu i jest bardzo duchowa” – wyjaśnia Loreen. „A teraz w drugim rozdziale, „Forever”, następuje przebudzenie. Chodzi o moment, w którym przeszedłeś przez całą ziemię i pył – przeszedłeś przez życie – i widzisz rzeczy wyraźnie. Porzucasz wszystkie iluzje i jesteś wolny”.

 

Loreen mówi, że weszła do studia wiedząc, że „Forever” musi współistnieć z „Tattoo” pod względem dźwiękowym, ale faktyczny proces pisania piosenek był prosty i tak naprawdę polegał na zaufaniu intuicji. Gdy tylko stanęła przed mikrofonem, zaśpiewała melodie od początku do końca w jednym ujęciu i wiedziała, że ma „szkielet piosenki”. „W czasie nagrywania bardzo ważne jest, aby nie mieć żadnej negatywnej energii w studiu” – mówi. W tym momencie ona i jej współpracownicy zaczęli „zszywać” teksty, fragmenty melodii i szczegóły dźwiękowe, aby upewnić się, że „Forever” opowiada właściwą historię. Rezultatem jest porywający, bogaty w emocje hymn rave, który ma stać się trwałym klubowym klasykiem, takim jak „Euphoria”, który wciąż wypełnia parkiety na całym świecie.