KONCERTYNEWSPOLECANEWYDARZENIA

Crowbar i Scowl wystąpią przed Hatebreed w Polsce!

Oba zespoły będą gościć u nas wraz z Hatebreed już 20 czerwca we wrocławskim Transformatorze i dzień później w 2Progach, w Poznaniu.

Takiego zestawu supportów nie dostaje się codziennie! Crowbar to jeden z najcięższych zespołów na świecie, prawdziwa ikona sludge’u, która niedługo złoi was na Mystic Festival. Scowl są za to wizytówką współczesnego hardcore’u, a swą pozycję umocnili m.in. zeszłoroczną EP-ką, „Psychic Dance Routine”.

Bilety są nadal dostępne na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie) oraz w sieci eBilet.

HATEBREED (USA) metalcore:
Hatebreed grali metalcore przed wszystkimi. Jeszcze w momencie, gdy nurt nie tyle był w powijakach, co w zasadzie do końca nie istniał. Od tamtej pory Jamey Jasta i spółka pozostają wierni własnym korzeniom, w dalszym ciągu uprawiając zręczną, a przede wszystkim kąśliwą hybrydę różnych odmian metalu (z korzeniem przede wszystkim w thrashu) i nakoksowanego amerykańskiego hardcore’u. “Satysfakcja to śmierć pragnienia” – mówi tytuł ich kultowego debiutu, a rzeczywistość pokazuje, że grupa zdaje sobie sprawę z nieśmiertelności tego hasła. Nie miękną, nie idą na kompromisy, nie lecą w trendy, tylko konsekwentnie gonią króliczka w poszukiwaniu recepty na metalcore idealny. Obserwowanie tych prób to sama przyjemność, ponieważ albumy wydają bezbłędne. Najważniejsze elementy – a więc ciężar, groove oraz punkowa dzicz – cały czas tu są i strzelają sierpa za sierpem w kontekście efektywności i odpowiedniej egzekucji. To co, dacie im się wychłostać we Wrocławiu?

CROWBAR (USA) sludge metal:
Jeśli sludge jest bliski waszemu sercu, na pewno kochacie Crowbar. Jeśli niekoniecznie – istnieje spora szansa, że również kochacie Crowbar. Niezmordowana załoga dowodzona przez Kirka Windsteina (czyli nowoorleańskiego króla riffu) potrafi przemówić do znacznej większości metalowców, niezależnie od estetycznych preferencji. Dlaczego? Dlatego, bo mają to, co w metalu najważniejsze: ciężar. Tony ciężaru. Te kruszące partie gitar, rozdzierające emocje w tekstach i samo gęste oraz bagniste, bez miejsca na słodycze, rozmontowują bez ostrzeżenia.

SCOWL (USA) hardcore punk, alternative rock:
Pulsująca od blisko kilku lat fala nowego hardcore’u wcale nie maleje, a wszystko dzięki takim składom jak Scowl. Stale energiczna Kat Moss i koledzy łączą bowiem agresję z luzem, nie siedząc wyłącznie w samym hc, ale czerpiąc także z gitarowej klasyki lat 90. Oprócz jadowitych ataków kochają też piosenkowego alt-rocka, pierwotny metalcore czy nawet power pop. Na scenie są nie do pobicia, z płyty i EP-ek również.

Kiedy: 20 czerwca (czwartek) 2024
Gdzie: Wrocław @ Transformator, ul. Tęczowa 57G
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 21 czerwca (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ 2Progi, Al. Niepodległości 36
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są dostępne na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie), eBilet