NEWS

Europejska trasa Evanescence i Within Temptation!

Miliony sprzedanych płyt, legendarne utwory, które wyznaczyły nowy nurt w muzyce rockowej, dwie nagrody Grammy i koncerty w ponad 50 krajach na całym świecie. Tak w wielkim skrócie można podsumować działalność amerykańskiej grupy Evanescence, która już w kwietniu powróci do Europy na wspólnej trasie z nie mniej znanym zespołem – Within Temptation!

Po prostu Evanescence!

Wydany 4 marca 2003 roku debiutancki album Fallen okazał wielkim sukcesem i na stałe wpisał się w annały muzyki rockowej. Wyznaczył też nowe kanony piękna nu-metalu – gatunku łączącego klasyczny metal z innymi formami muzycznymi. Płyta wydana przez Wind-up Records zyskała nie tylko bardzo dobre opinie krytyków, ale także pokochały ją rzesze fanów na całym świecie. Wystarczy odnotować, że album znalazł się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się płyt w takich krajach, jak m.in.: Australia, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Belgia oraz Polska. Z kolei Zrzeszenia Amerykańskich Wydawców Muzyki przyznało jej status siedmiokrotnej platyny. Warto podkreślić, że wśród jedenastu kompozycji znalazły się takie evergreeny jak Bring Me To LifeGoing UdnderMy Immortal oraz Everybody’s Fool.

Następnymi płytami amerykański zespół ugruntował swoją pozycję w przemyśle muzycznym. Drugi album grupy Evanescence został wydany trzy lata po debiucie Fallen. W pierwszym tygodniu sprzedaży płyta pokryła się złotem w Nowej Zelandii i platyną w Australii oraz zadebiutowała na pierwszych miejscach list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Grecji oraz Niemczech. Ostatecznie krążek The Open Door sklasyfikowany został na 14. miejscu podsumowania roku światowej sprzedaży płył. Do tej pory ostatnią pozycją w dyskografii grupy jest album nazwany Synthesis, wydany w 2017 roku i nie zapowiada się, aby było to ich ostatnie słowo!

Będzie czad! Within Temptation jako support

Within Temptation powstało w 1996 roku – jej założycielami był Robert Westerholt i Sharon den Adel. Rok później ukazał się ich debiutancki album zatytułowany Enter, ruszyli z nim w trasę koncertową po Europie. Krążek przyniósł im duże uznanie wśród publiczności, co widoczne było podczas koncertów. Kolejny album ukazał się w 2000 roku, potwierdził on ich renomę oraz zdobył uznanie krytyków, utrzymywał się na szczycie holenderskich list przebojów  przez ponad trzy tygodnie. Po 2000 roku zespół zaczął jeszcze więcej koncertować na całym świecie.

Within Temptation można było usłyszeć jako support Iron Maiden, grając z grupą w Paryżu i Zurychu, odbyła także część trasy z Rammstein. Formacja nagrała również singiel z jednym z polskich muzyków w 2014 roku – Piotrem Roguckim, wokalistą zespołu Coma.

World Collide czyli europejska trasa 2020!

Wspólna trasa koncertowa zespołu Evanescence i Within Temptation nazwana została World Collide i obejmuje kilka europejskich państw – m.in Anglię, Niemcy czy Holandię. Niestety, tym razem muzycy nie odwiedzą Polski – warto więc spojrzeć na poniższą rozpiskę i zaplanować koncertowy wyjazd za granicę!

 • Apr 04: Brussels Palais 12, Belgium
 • Apr 05: Paris Accor Hotel Arena, France
 • Apr 07: London The O2, UK
 • Apr 09: Berlin Velodrome, Germany
 • Apr 11: Frankfurt Festhalle, Germany
 • Apr 12: Zurich Hallenstadion, Switzerland
 • Apr 14: Milan Mediolanum Forum, Italy
 • Apr 15: Munich Zenith, Germany
 • Apr 17: Hamburg Sporthalle, Germany
 • Apr 18: Leipzig Arena, Germany
 • Apr 20: Dusseldorf Mitsubishi Hall, Germany
 • Apr 21: Amsterdam Ziggodome, Netherlands

Zapraszamy!