KONCERTYNEWS

Iron Maiden zagra w Polsce!

Legenda heavy metalu po raz kolejny zagra w naszym kraju. W przyszłym roku, w ramach trasy „Legacy of the Beast”, w Warszawie wystąpi brytyjska formacja Iron Maiden.

Zespół Iron Maiden w przyszłym roku powróci do Europy w ramach ostatniej części trasy „Legacy Of The Beast”, która rozpoczęłą się w 2018 roku. Brytyjska formacja zagra 5 lipca na PGE Narodowym w Warszawie. Wcześniejsze dwa koncerty grupy, które odbyły się w Tauron Arenie w Krakowie w ubiegłym roku, zostały całkowicie wyprzedane.

Jako support zaprezentują się natomiast zespoły: Within Temptation oraz Lord of the Lost.

Iron Maiden – bilety na warszawski koncert

Bilety do ogólnej sprzedaży trafią w piątek, 15 listopada o 10:00 i będą dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Przedsprzedaż dla członków oficjalnego fanclubu potrwa od poniedziałku, 11 listopada od 9:00, do wtorku, 12 listopada do 18:00.

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpoczyna się natomiast 13 listopada o 10:00 i potrwa do 15 listopada do 9:00.

Przedsprzedaż dla użytkowników Ticketmaster rozpocznie się z kolei 14 listopada o 10:00 na Ticketmaster.pl i potrwa do 15 listopada do 10:00.

Iron Maiden to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych metalowych zespołów wszech czasów. Brytyjska formacja powstała w grudniu 1975 roku. Przez ponad czterdzieści lat działalności wydała szesnaście studyjnych albumów, z czego ostatni – zatytułowany „The Book of Souls” – ukazał się na rynku w 2015. Najprawdopodobniej w przyszłym roku na półkach sklepowych pojawi się nowy krążek formacji. Formacja do tej pory sprzedała ponad 100 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie i zdobyła mnóstwo prestiżowych nagród muzycznych. Grupa słynie ponadto z Eddiego, maskotki, która pojawia się na okładkach płyt. Jest również nieodłącznym elementem scenografii podczas koncertów.

Grupa Iron Maiden dotychczas wystąpiła w naszym kraju aż 26 razy! Po raz pierwszy muzycy zagrali nad Wisłą w 1984 roku – wówczas koncertowali w sześciu różnych polskich miastach.