NEWS

Krzysztof Cugowski zagra z Zespołem Mistrzów na scenie „Lata z radiem”

Lato z Radiem 2020: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Koncert online już dzisiaj wieczorem.

We wtorek 21 lipca na scenie „Lata z radiem” – w tym roku przeniesionej z plenerów do jednego ze studiów Polskiego Radia – specjalny koncert online zagra Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Występ giganta polskiej sceny muzycznej będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych i na portalu Jedynki, a w piątek 24 lipca – wysłuchać go na antenie stacji.

Krzysztof Cugowski w tym roku obchodzi aż dwa jubileusze: 70. urodziny i 50-lecie pracy artystycznej. Ostatni raz na scenie „Lata z radiem” zagrał w 2004 roku ze swoją macierzystą grupą Budka Suflera. Po 16 latach artysta znów wystąpi specjalnie dla szerokiej, jedynkowej publiczności – tym razem online i z nowym zespołem, o którym mówi: „lepszych już nie ma”. W skład Zespołu Mistrzów weszli doświadczeni muzycy: gitarzysta Jacek Królik (m.in. eks-Brathanki, Grzegorz Turnau, Grzegorz Ciechowski, Chłopcy z Placu Broni, Andrzej Sikorowski, Zbigniew Preisner), perkusista Cezary Konrad (m.in. Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Włodek Pawlik Trio), ceniony kontrabasista jazzowy Robert Kubiszyn (m.in. Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski, Dorota Miśkiewicz) i grający na klawiszach Tomasz Kałwak (m.in. Natalia Kukulska, Ewa Bem, Natalia Niemen, Marek Napiórkowski).

W najbliższy wtorek specjalnie dla słuchaczy „Lata z radiemKrzysztof Cugowski zaśpiewa swoje ulubione piosenki, które powstały na przestrzeni ostatniego półwiecza i miały niebagatelny wpływ na bieg historii polskiej muzyki rozrywkowej. Staram się nagrywać to, co lubię i co sprawia mi przyjemność mówił w audycji „Muzyczna Jedynka”. W moim wieku już nic nie muszę, za to mogę zrobić coś fajnego dla siebie i ludzi, którzy moją muzykę lubią i polubią.

Usłyszymy więc największe przeboje, ale w nowych aranżacjach, a także piosenki, które znalazły się na wydanej w tym roku, jubileuszowej płycie „50/70. Moje najważniejsze”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Retransmisja wtorkowego koncertu w piątek, 24 lipca, w Programie 1 Polskiego Radia tuż po serwisie o godz. 20.00.

Do tej pory w ramach letnich koncertów „Lata z Radiem” wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski, sanah oraz IRA. Koncertów wciąż można wysłuchać na stronie Lata z Radiem. A już w przyszłym tygodniu, 27 oraz 31 lipca, usłyszymy Anię Wyszkoni.