HELIOSKINO

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Helios zaprasza do świata filmowych emocji!

W ciągu najbliższych dni kalendarze kinomanów będą rozgrzane do czerwoności, nie tylko w związku z obecnie panującymi upałami! Fani animacji powinni zarezerwować czas na seanse bajek „44 koty”, „O czym marzą zwierzęta” czy „Samsam”. Jedną z ważniejszych dat lata będzie 26 sierpnia, kiedy to zaplanowane są aż dwie gorące premiery: „Nowi mutanci” oraz „Tenet”. Na ekrany powrócą również hity, w tym między innymi kultowe „Lśnienie” i wielokrotnie nagradzane „Boże ciało”. Nie zabraknie również sportowych emocji na najwyższym poziomie, ponieważ już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielki finał Ligi Mistrzów!

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Co dwa tygodnie, w niedzielne poranki, sieć kin Helios zaprasza najmłodszych widzów na wyjątkowe seanse w ramach projektu Helios dla Dzieci. Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, oczywiście w towarzystwie ich opiekunów. W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, odbędzie się Filmowy Poranek z filmem „44 koty” – rozśpiewaną, włoską animacją dla przedszkolaków. Tradycyjnie, oprócz projekcji, Helios zagwarantuje także moc konkursów oraz wspólną zabawę!

Naturalnie, to nie wszystkie propozycje sieci dla młodych kinomanów. O czym marzą zwierzęta, nowość w repertuarze kin Helios, to zabawna animacja z dynamiczną akcją oraz z wielkim przesłaniem. Czas na wielką przygodę, która ocali zwierzaki i przywróci równowagę w przyrodzie! „Samsam” – kolejna propozycja dla dzieci – zachęci je do zwiedzania kosmosu i sięgnięcia gwiazd w poszukiwaniu zaginionej supermocy. „Scooby-Doo!” – pierwsza kinowa animacja z tym wesołym psiakiem w roli głównej – pokaże między innymi początki jego wieloletniej przyjaźni z Kudłatym oraz zdradzi jak powstała słynna Tajemnicza Spółka.

Maisie Williams, Anya Taylor-Joy i Charlie Heaton to utalentowani aktorzy młodego pokolenia, którzy zdobyli sławę dzięki rolom w najgłośniejszych produkcjach ostatnich lat, a teraz wszyscy razem pojawią się w najnowszym filmie studia Marvel – „Nowi Mutanci”. Ten fantastyczny horror to z jednej strony spin-off popularnej serii „X-Men”, a z drugiej – oryginalna opowieść o dorastaniu.

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Tego samego dnia (26 sierpnia) na ekranach kin Helios zagości również bardzo gorąca premiera tego lata – „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. W tym widowiskowym filmie akcji szpiegowski klimat zderza się z koncepcją podróży w czasie. W międzynarodowej obsadzie znaleźli się John David Washington, Robert Pattinson, Dimple Kapadia, Clémence Poésy, Michael Caine i Kenneth Branagh.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

24 sierpnia, w ramach cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie dramat „Zdrajca”. W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza narrację spod znaku „Ojca chrzestnego” na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń. W jej centrum znajduje się boss, który złamał zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie głównego bohatera, dla którego La Cosa Nostra, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów…

25 sierpnia, dzięki projektowi Złota Kolekcja Filmowa, fani klasyki kina zobaczą „Lśnienie”. Bohaterem kultowego filmu w reżyserii Stanleya Kubricka jest Jack Torrance, który wraz z rodziną przeprowadza się do górskiego hotelu, w którym został zatrudniony jako stróż zimowy. Spokój opuszczonego poza sezonem kurortu ma umożliwić mu skoncentrowanie się na twórczości literackiej. Okazuje się jednak, że złowroga atmosfera miejsca stopniowo popycha go w obłęd!

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

W ostatni czwartek miesiąca, w ramach cyklu Kultura Dostępna na ekrany kin Helios powróci „Boże Ciało” – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Film opowiada historię 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w domu poprawczym przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod jego nieobecność wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku…

21 sierpnia, we wszystkich kinach sieci Helios odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach cyklu Helios na Scenie. Jonas Kaufmann, jeden z najwybitniejszych tenorów na świecie, odda w nim osobisty hołd stolicy operetki oraz walca wiedeńskiego. „Mój Wiedeń” to koncert nakręcony w magicznej scenerii Wiener Konzerthaus, obejmujący między innymi muzykę Johanna Straussa i Franza Lehara. Jonas Kaufmann występuje z orkiestrą Filharmonii Praskiej pod batutą maestro Jochena Riedera, a towarzyszy mu znana na całym świecie sopranistka Rachel Willis-Sorensen.

Dla fanów sportowych zmagań na najwyższym poziomie najważniejszą datą w kalendarzu powinna być niedziela, 23 sierpnia. Tego dnia bowiem rozegrany zostanie finał najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich – Champions League. Na ekrany Heliosa powrócą giganci futbolu oraz emocje, które gwarantuje ostateczne starcie prawdziwych Mistrzów!

Kino Kobiet to zawsze ciekawy film dobrany z myślą o żeńskiej widowni. Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla Pań, sprawia, że kobiece serca naprawdę biją mocniej! Szczegółowe informacje oraz bilety na lipcowe seanse dostępne są na stronie: https://www.helios.pl/27,Dabrowa-Gornicza/KinoKobiet/oraz w kasach kin Helios.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Szczegółowe informacje, aktualny repertuar oraz opcja zakupu biletów dostępne są na stronie: www.helios.pl. Do zobaczenia na sierpniowych seansach w kinach Helios!