HELIOSKINO

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Gorący koniec wakacji w kinach Helios!

W tym tygodniu sieć kin Helios prezentuje nowości, które usatysfakcjonują najbardziej wybrednych kinomanów. Będzie można wybierać spośród przeróżnych gatunków filmowych, projektów specjalnych i produkcji najlepszych reżyserów! Ostatni tydzień sierpnia przynosi premierowe pokazy filmów: „Nowi mutanci”, „Tenet” oraz „Zieja”. Wśród tytułów, których nie można przegapić są także animacje dla najmłodszych, obsypany nagrodami dramat „Kolor purpury” oraz poruszający film dla całej rodziny „Był sobie pies”. Helios zaprasza także na pełną paraliżującego strachu noc i dokument „Powitanie słońca”!

Najnowszy film studia Marvel – „Nowi Mutanci” – to z jednej strony spin-off popularnej serii „X-Men”, a z drugiej – oryginalna opowieść o dorastaniu. W młodych mutantów, którzy dopiero odkrywają kim są i jak zapanować nad swoimi mocami, wcielają się młode gwiazdy doskonale znane wielbicielom głośnych filmów i seriali.

Na ekranach kin Helios zagości również bardzo gorąca premiera tego lata – „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. W tym widowiskowym filmie akcji szpiegowski klimat zderza się z koncepcją podróży w czasie. W międzynarodowej obsadzie znaleźli się John David Washington, Robert Pattinson, Dimple Kapadia, Clémence Poésy, Michael Caine i Kenneth Branagh.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

Biograficzny film „Zieja” jest epicką wędrówką przez historię Polski. Przewodnikiem tej opowieści jest charyzmatyczny ksiądz. Pełne dramatycznych wydarzeń związanych z polską historią XX wieku, są tłem do pokazania jego bezkompromisowej postawy moralnej.

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Na rodziny czekają aż trzy produkcje z uroczymi pupilami w rolach głównych! „O czym marzą zwierzęta” to zabawna animacja z dynamiczną akcją i z wielkim przesłaniem. Czas na wielką przygodę, która ocali zwierzaki i przywróci równowagę w przyrodzie! „Scooby-Doo!” – kolejna propozycja dla młodych kinomanów jest pierwszą kinową animacją z tym wesołym psiakiem w roli głównej.

Podczas najbliższego weekendu odbędą się także pokazy wyjątkowego filmu o psim i ludzkim życiu, które czasem jest radosne a czasem rzuca kłody pod nogi. „Był sobie pies” to pouczająca historia dla małych widzów, z pewnością poruszy serca wszystkich widzów!

31 sierpnia, w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie dokument „Powitanie słońca”. Tuż po czterdziestce życie utalentowanego fotoreportera stanęło na głowie – mężczyzna został sparaliżowany. Tam gdzie lekarze rozkładali ręce, pojawiła się szansa za sprawą… jogi. By w pełni zrozumieć jej fenomen, Haskell wyrusza w podróż po świecie, a nowe doświadczenia pozwalają mu spojrzeć z innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.  

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

1 września, dzięki projektowi Złota Kolekcja Filmowa, miłośnicy klasyki kina zobaczą „Kolor Purpury” w reżyserii Stevena Spielberga. Maltretowana przez męża i pomiatana przez czwórkę jego dzieci z pierwszego małżeństwa, Celie (w tej roli znakomita Whoopi Goldberg) z całych sił stara się posłusznie wykonywać obowiązki przykładnej żony. Pewnego dnia do jej domu przybywa siostra szukająca schronienia przed okrutnym ojcem. Mimo błagań Celie, Albert wyrzuca siostrę z domu. Celie nie jest szczęśliwa w małżeństwie, ma dość cierpień oraz upokorzeń ze strony agresywnego męża, dlatego decyduje się od niego odejść…

W pierwszy czwartek września, w ramach cyklu Kultura Dostępna, na ekrany kin Helios powróci „Czarny Mercedes” w reżyserii Janusza Majewskiego. Warszawa, czerwiec 1942 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta Landau, żona szanowanego adwokata – Karola Holzera. Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji, a równocześnie zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania Holzera z wysoko postawionym oficerem SS. Czy nadkomisarz, który znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie dowódcy Gestapo, zdoła odnaleźć mordercę kobiety, zanim ten ponownie przeleje krew?

W ostatni piątek sierpnia Helios zaprasza na pełną paraliżującego strachu noc! Na fanów grozy czekać będzie naprawdę mocny filmowy zestaw, a w nim aż cztery przerażające produkcje… Jako pierwszy w ramach Maratonu Wakacyjnych Strachów zaprezentowany zostanie hipnotyzujący horror „Ekstaza”. Po krótkiej przerwie wyświetlona zostanie makabryczna i pełna czarnego humoru historia pewnego domu w filmie „Dziewczyna z trzeciego piętra”. Najwytrwalszym maratończykom zostanie zaserwowany filmowy deser: „Mroczna pieśń”, a jako ostatni widzowie zobaczą porażający film twórców kultowych horrorów „Annabelle” oraz „Obecności” – „Męczennicy”. Trudno sobie wyobrazić lepsze zakończenie wakacji!

Kino Kobiet to zawsze ciekawy film dobrany z myślą o żeńskiej widowni. Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla Pań, sprawia, że kobiece serca naprawdę biją mocniej! Szczegółowe informacje oraz bilety na lipcowe seanse dostępne są na stronie: https://www.helios.pl/27,Dabrowa-Gornicza/KinoKobiet/oraz w kasach kin Helios.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Filmowe seanse to idealny pomysł na spędzenie czasu w gronie rodziny oraz przyjaciół, tym bardziej, że w najbliższych dniach na ekranach pojawi się moc nowości oraz projektów specjalnych. Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru dostępne są na stronie: www.helios.pl. Do zobaczenia w kinach sieci Helios!