KONCERTYNEWS

Nowa data koncertu Kings of Leon

Kings of Leon z wielką przyjemnością ogłaszają pierwszy po trzech latach koncert w Polsce. Tym razem wybrali Wrocław! Wydarzenie odbędzie się 21 czerwca 2022 roku w ramach letniej trasy koncertowej. Występ został przełożony z 2021 roku ze względu na pandemię koronawirusa. Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.biletserwis.pl.

Koncert wielokrotnych zwycięzców nagrody Grammy będzie kompilacją utworów ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych. Ostatni krążek „When You See Yourself” okazał się numerem 1 na listach w Wielkiej Brytanii i jednocześnie szóstym z rzędu albumem zespołu z takim wynikiem. Równoczesny sukces płyta odniosła w zestawieniach na całym świecie

Kings of Leon pojawili się w ostatnim czasie jako headlinerzy największych festiwali na całym świecie, w tym: Lollapaloza w Brazylii, Chile i Niemczech, a także Rock Wercher, Benicassim oraz Pal Norte w Meksyku z rekordową frekwencją 105 tysięcy fanów. Zespół był również główną gwiazdą festiwalu Reading & Leeds w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie formacja ma także występy na festiwalach w Glastonbury, Coachella, Lollapaloza Chicago & Rosklide. Kings of Leon są twórcami ponadczasowych hitów „Use Somebody” i „Sex on Fire”. Wciąż utrzymują rekord frekwencji koncertu w londyńskim Hyde Park.

– Cieszymy się, że to właśnie Wrocław pojawi się na mapie trasy koncertowej tak wyjątkowych artystów. Ta śmiała mieszanka rockowych brzmień z pewnością przyciągnie fanów z całej Polski. Koncert Kings of Leon będzie jednym z największych muzycznych wydarzeń w historii naszego miasta. Lato we Wrocławiu rozpoczniemy wyjątkowym koncertem! Serdecznie zapraszamy – podkreśla Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

– Stadion Wrocław będzie po raz drugi areną koncertową, na której zorganizujemy wielkie wydarzenie. Po festiwalu Music Power Explosion w klimatach EDM w 2018 roku, teraz odbędzie się koncert dla miłośników dobrego, rockowego grania. Kings of Leon jest doskonale znany polskim fanom, ponieważ w poprzednich latach formacja gościła na koncertach w naszym kraju za każdym razem gromadząc komplety publiczności. To idealna propozycja dla fanów dobrej muzyki – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Kings of Leon w Polsce.

Koncert Kings of Leon odbędzie się 21 czerwca 2022 roku na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Na wydarzenie zaprasza Miasto Wrocław.