KONCERTYNEWS

Wielki powrót królowej. Céline Dion wystąpi w Polsce

Céline Dion w ramach trasy COURAGE WORLD TOUR zaśpiewa w Polsce w łódzkiej Atlas Arenie i TAURON Arenie Kraków. Niekwestionowana diva o niezwykłym głosie, kochana przez miliony fanów na całym świecie, powróci do Polski po czternastu latach od swojego pierwszego koncertu w naszym kraju. To będzie niezwykłe wydarzenie pierwszej połowy 2022 roku. Organizatorem koncertów Céline Dion w Polsce jest agencja Prestige MJM. 

Ze względu na pandemię koronawirusa koncerty zostały przełożone na 2022 rok. Wydarzenia odbędą się 18 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi oraz 19 czerwca w TAURON Arenie Kraków.

Artystka powraca na największe areny koncertowe świata w fantastycznym stylu. Odwiedzi niemal setkę miast na kilku kontynentach! Po siedmiu latach przerwy zaprezentuje publiczności swoje najnowsze anglojęzyczne wydawnictwo płytowe Céline COURAGE, które do sprzedaży trafiło 15 listopada 2019 roku.

Céline Dion – to wokalna potęga, jeden z najbardziej rozpoznawalnych, powszechnie szanowanych symboli sukcesu w historii muzyki popularnej. Mając 18 lat miała już na swoim koncie olbrzymią liczbę nagród, a w latach 90. artystka zupełnie zdominowała światowe i popowe listy przebojów. Od tego momentu, podczas ponad 35-letniej nieprzerwanej kariery, sprzedała prawie 250 milionów albumów. Céline Dion zdobyła ogromną liczbę nagród i wyróżnień, w tym: pięć nagród Grammy, dwa Oscary, siedem nagród American Music Awards, 20 nagród Juno (Kanada) i 40 nagród Félixa (Quebec). Podczas World Music Awards w 2004 roku otrzymała nagrodę Diamond, która potwierdziła jej pozycję, jako najlepiej sprzedającej się wokalistki wszech czasów. Została również laureatką prestiżowego wyróżnienia Icon Award, przyznaną przez Billboard Music Awards w 2016 roku za całokształt twórczości. Jest jedną z najbardziej poszukiwanych i najczęściej nagrywających gwiazd na rynku.

Piosenki Céline Dion wciąż biją rekordy popularności. Podczas rezydencji w The Colosseum at Caesars Palace w Las Vegas, zagrała ponad 1.100 koncertów dla ponad 4,5 miliona fanów! W czerwcu 2018 roku zrobiła dwumiesięczną przerwę od Las Vegas i wyruszyła zagranicę, aby zrealizować całkowicie wyprzedaną trasę CÉLINE DION LIVE 2018. Artystka zaśpiewała na 22. koncertach w 12. miastach Azji, Australii i Nowej Zelandii dla 260 tysięcy fanów. Występy były jednymi z najbardziej dochodowych w tamtym roku na świecie, przynosząc prawie 57 milionów dolarów zysku. Dzięki remiksowi singla „Ashes” z filmu Deadpool 2, piosenkarka znalazła się na liście przebojów US Dance Club.

We wrześniu 2019 roku Céline Dion wydała trzy nowe utwory, które weszły w skład jej niezwykle wyczekiwanego albumu COURAGE. Najnowsze kawałki artystki to: „Imperfections”, „Lying Down,” i „Courage”. Piosenki wskazują na nowy, ekscytujący kierunek twórczy Céline. Lepiej będą mogli się z nim zapoznać fani podczas najbliższych koncertów. Album COURGAGE, na który składa się eklektyczna mieszanka pięknych ballad i bardzo rytmicznych utworów, ukazał się na całym świecie 15 listopada 2019 roku. 

26 września 2019 roku Céline Dion ogłosiła kolejne daty na trasie COURAGE WORLD TOUR. Występy przewidują wieczory m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, w tym po raz pierwszy na Cyprze i Malcie. Artystka ponownie przyjedzie także do Polski i to na dwa występy! Bilety można kupić poprzez stronę www.biletserwis.pl.