NEWS

Mystic Festival 2022: Comepass i Planet Hell jadą do Gdańska!

Road To Mystic, konkurs zorganizowany przez Mystic Coalition we współpracy z Antyradiem, to droga, która doprowadziła na Mystic Festival dwa znakomite zespoły: Comepass i Planet Hell.

W piątkowy wieczór w warszawskim klubie Progresja, przed koncertami Igorrr i Otto Von Schirach, odbył się finał konkursu Road to Mystic. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy cztery krótkie, ale świetne prezentacje bardzo różnych zespołów: Asperatus, Comepass, Planet Hell i Source Of Mary. Występy oceniało jury w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine, Radio 357), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza, Mystic Festival).

Zwycięzca miał być tylko jeden, ale wysoki poziom uczestników konkursu sprawił, że organizatorzy zdecydowali się zaprosić dwa zespoły. W czerwcu w gdańskiej Stoczni zobaczymy więc Comepass i Planet Hell.

Comepass to poznański kwartet, który swoją muzykę opisuje jako pogranicze grunge’u, rocka progresywnego i metalu alternatywnego. Dobre piosenki, mocne refreny, wyrazisty wizerunek i sceniczna energia – to ich atuty. Niedawno wydali podwójny singel „Reason” / „Grievance”.

Planet Hell są doświadczonymi muzykami, którzy w pod tym szyldem grają od 2014 r. Unikalne brzmienie wykuwają z surowców dostarczonych przez klasyków death, thrash, black metalu i industrialu, a całość spina oryginalny koncept inspirowany dziełami Stanisława Lema, polskiego geniusza science-fiction. Mają już za sobą koncerty u boku m.in. Samaela, Suffocation, Obituary i Pestilence oraz dwie wysoko oceniane płyty: „Mission One” i „Mission Two”.

Pobierz obrazki
Pobierz obrazki

fot. Janek Fronczak

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon, Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł
Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca) – 149 zł (pula ściśle ograniczona)

Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.