HELIOSKINO

Trzynastego wszystko zdarzyć się może… Szczególnie w kinie Helios Dąbrowa Górnicza! – Repertuar

Trzynastego wszystko zdarzyć się może… Szczególnie w kinie!

Trzynastego nie smucą mnie łzy, trzynastego piękniejsze mam sny. Katarzyna Sobczyk z pewnością uśmiechnęłaby się na widok podśpiewujących kinomanów. A powodów do radości jest wiele. Przynajmniej tyle, ile świetnych tytułów w repertuarze sieci kin Helios.

O tym, że zbliżający się wielkimi krokami piątek należeć będzie do gorących, świadczyć może już sam tytuł jednej z premier tego tygodnia. „Podpalaczka” – produkcja dla miłośników horrorów – to adaptacja kultowego bestsellera Stephena Kinga. Charlie jest dziewczynką obdarzoną rzadkim darem pirokinezy – umiejętnością zaprószania ognia. Jej rodzice przez ponad dekadę próbują ukryć dziewczynkę przed agencją federalną, planującą wykorzystać jej niezwykły dar do produkcji broni masowego rażenia. Tata nauczył Charlie, jak rozładować moc, która jest wyzwalana przez gniew lub ból, ale kiedy dziewczynka kończy 11 lat, ogień staje się coraz trudniejszy do opanowania…

W heliosowym repertuarze nie może zabraknąć także najnowszej produkcji Anny Kazejak – komediodramatu „Fucking Bornholm”. Grupa przyjaciół wyjeżdża z dziećmi na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Pewien incydent, do którego dochodzi między dziećmi, wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Rewelacyjna obsada, doskonałe zdjęcia i scenariusz – filmowa triada stanowiąca pokusę nie do odparcia!

W podróż do świata Marvela zaprasza natomiast tytuł „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. Naczelny mag świata MCU otwiera multiwersum, przesuwając jego granice w nieodkryte dotąd rejony. Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi.


Na najmłodszych kinomanów czeka animacja „Igrzyska zwierzaków”. Widownia kibicować będzie Daisy, która marzy o wygraniu wielkich zawodów dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że jest uroczym ssakiem, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, więc nie należy do największych ani najgroźniejszych drapieżników planety.

Wśród propozycji na rodzinną wycieczkę do kina czeka także kontynuacja przygód pewnego bohatera poruszającego się niemalże z prędkością światła – „SONIC 2. Szybki jak błyskawica”. Moc Sonica przyciąga złoczyńców, dlatego musiał on uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na… Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła (doktora Robotnika) przed planem przejęcia władzy nad światem.


Kolejny tydzień i kolejne ciepłe myśli płynące nieustannie w stronę ukraińskich przyjaciół. Aby oderwać ich od dramatycznych wydarzeń, Helios w nadchodzącym tygodniu zaprasza na bezpłatne pokazy nowego zestawu bajek „44 koty”, emitowanych w wersji z ukraińskim dubbingiem – przygody cudownych kociaków nazywanych również Arcykotami! Na starsze dzieci czeka natomiast polska produkcja „Za duży na bajki” (w wersji lektorskiej). Niesamowicie mądre dialogi oprawione dużą dawką humoru i doskonałą grą aktorską z pewnością przywołają na twarze najmłodszych uśmiech i pozwolą na chwilę relaksu.

15 maja, w niedzielę, rozgoszczenie się w fotelu dowolnego kina sieci kin Helios będzie równoznaczne ze wsparciem Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie. Na wielkim ekranie zawita ukraińska produkcja „Miłość i blogerzy” – komedia o międzynarodowym tytule „Love and Bloggers”, w której zobaczymy czołowych ukraińskich blogerów. Połowa przychodu ze sprzedaży biletów trafi na rzecz działań pomocowych dla Ukrainy. Wycieczka do kinowej sali kusi więc podwójnie!

Helios bez projektów specjalnych? Wykluczone! Pierwsza data do zapisania w kalendarzu specjalnych wydarzeń to 13 maja, godzina 23:00, a przy niej adnotacja „Podwójny Maraton Strachu”. Dwa zestawy filmów, dwie drogi do obrania – jedna pełna strachu, druga ze strachem okraszonym żartem. W zestawie pierwszym czekają „ROOM 203”, „X”, „POZA SEZONEM” i „THE HOLLOW CHILD”. Propozycja numer 2 to natomiast „SPREE”, „STUDIO 666”, „WILKOŁAKI SĄ WŚRÓD NAS” oraz „PSYCHO GOREMAN”.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

Kolejna data w kalendarzu wydarzeń specjalnych to 16 maja, godzina 18:00 i hasło Kino Konesera. A w nim „Oczy Tammy Faye” – dramat przybliżający niezwykłą historię sukcesów i niepowodzeń telewizyjnej ewangelistki. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale też jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż.

Do zakreślenia pozostaje jeszcze 19 maja, a przy tej dacie zapisać należy hasło Kultura Dostępna, „Biały potok”, godzina 13:00 lub 18:00, tylko 10 zł. Polski komediodramat w reżyserii Michała Grzybowskiego kusi doskonałą obsadą, rewelacyjną fabułą i porywającym humorem.

Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem na sali kinowej.

Fantastyczna, luźna atmosfera seansu ma już swoje stałe fanki! Nie ma takiej drugiej imprezy, która byłaby skupiona wyłącznie na kobietach! Z myślą o Was, Drogie Panie dobieramy film wieczoru oraz atrakcje przed seansem filmowym.

Drogie Panie, 11 maja widzimy się na kolejnym pokazie Kina Kobiet. Zagramy „Fucking Bornholm” – film który będzie pokazywał konsekwencje braku szczerych rozmów wśród najbliższych. Jest to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Na ekranie zobaczymy Agnieszkę Grochowską oraz Macieja Stuhra. W maju zapraszamy w zielonych sukienkach! Niech to będą soczyste kolory wiosny!

Filmowe emocje to wspaniały pomysł na niezapomniany czas w gronie bliskich i znajomych, do zobaczenia na pozytywnych, majowych seansach! Szczegóły czekają na stronie www.helios.pl, na którą warto zajrzeć już dziś, by odpowiednio zaplanować kinowe wizyty i skorzystać z możliwości zakupu biletów w najkorzystniejszej cenie, zgodnie z heliosową zasadą: Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz!

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).