NEWS

Conan Gray – król popu Generacji Z – prezentuje nowy album „Superache”

W dniu premiery do sieci trafił klip do nowego singla „Disaster”.

Conan Gray jest obecnie wszędzie. Magazyn „Rolling Stone” przygotował pogłębiony wywiad do numeru „Hot Ones Issue”, artysta zdobi też okładkę bieżącego numeru „PAPER Magazine”. Tuż przed preimerą swojego drugiego albumu, Gray wystąpił w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, gdzie wykonał z miejsca wpadający w ucho singiel „Disaster”. W dniu premiery amerykańscy fani będą mogli go oglądać także w „TODAY Show Summer Concert Series”.

Conan Gray rozpoczynał muzyczną karierę jako 15-latek, udostępniając demówki na swoim kanale YouTube. Nawet po olbrzymim komercyjnym sukcesie singli „Heather” (które zapewniło mu osobny wpis w słynnym Urban Dictionary, czyli słowniku potocznych zwrotów z języka angielskiego) i „Maniac”, jego muzyka zachowuje sznyt piosenek pisanych w sypialni i dzielonych z najlepszymi przyjaciółmi. Debiutancki album artysty, „Kid Krow”, nagrany przez Graya i wieloletniego współpracownika, Dana Negro, dotarł na piąte miejsce Billboard 200 oraz szczyt Billboard Pop Albums. Był to jeden z najlepiej ocenianych debiutów. Do grona fanów Conana Graya zaliczają się m.in. Taylor Swift czy sir Elton John – ten ostatni publicznie pochwalił Amerykanina, że jest jedynym artystą w Spotify Top 50, który samodzielnie napisał piosenkę.

Conan Gray ma na koncie ponad 7 miliardów streamów oraz fanów w takich mediach jak „Vogue”, „GQ”, „V Man”, „Paper”, „Fader”, „Billboard”, NPR, MTV, „I-D”, „Wonderland”, „Clash”, „Notion”. Występował w programach „The Late Night with Seth Meyers”, „The Late Late Show with James Corden” i „The Today Show”. Gray zdobywa uznanie nie tylko w dziedzinie muzyki, ale także mody – otrzymał tytuły najlepiej ubranego m.in. „Teen Vogue”, a jego kreacja na MET Gali była szeroko komentowana i chwalona w mediach branżowych. W 2022 artysta zagrał wyprzedany knicert w słynnym Radio City Music Hall w Nowym Jorku, jak również uświetnił line-up Coachelli. Na „Superache” Conan dociera w zupełnie nowe kreatywne miejsca. Wspólnie z Nigro, Gray przygotował kompletny manifest Pokolenia Z.

Conan Gray – „Superache” – lista utworów:

1. Movies
2. People Watching
3. Disaster
4. Best Friend
5. Astronomy
6. Yours
7. Jigsaw
8. Family Line
9. Summer Child
10. Footnote
11. Memories
12. The Exit