NEWS

Pięć oktaw w głosie i zmysł do hitów. ILIRA z utworem „Another Heart”

ILIRA jest równie utalentowana, co międzynarodowa. Artystka z pięciooktawową skalą głosu urodziła się w Szwajcarii, jej rodzina częściowo pochodzi z Kosowa, częściowo z Albanii. Obecnie mieszka w Londynie i tam sukcesywnie pracuje nad misją podbicia muzycznego świata. Na Spotify może pochwalić się ponad 4,5 mln słuchaczy miesięcznie. Czas na jej nowy utwór, „Another Heart”.

Kto powiedział, że piosenka o złamanym sercu ma być powolna, refleksyjna i smutna tak, że wykręca wnętrzności? Czasami, gdy życie daje ci cytryny, najlepszym podejściem do sprawy jest zjedzenie tej cytryny wraz ze szczyptą soli (co stanowi też świetne połączenie z pewnym napojem…). „Another Heart” rozpoczyna się pulsującym syntezatorem oraz klaskanym bitem, a ILIRA opisuje historię nieudanego związku. Jej głos od razu zapada w pamięć.

– Znacie to uczucie, gdy kłócicie się ze swoim partnerem i w pewnym momencie sami już nie wiecie, czy zaraz wybuchniecie gniewem czy płaczem? Z każdą kłótnią w moim związku stawałam się coraz bardziej zimna, cyniczna, smutna, aż w końcu doszłam do sarkastycznego stwierdzenia: „Proszę, wyrwij mi serce, wyhoduję sobie nowe” – wyjaśnia artystka.

ILIRA została odkryta na Instagramie przez łowców muzycznych talentów, gdy miała zaledwie 19 lat. „Another Heart” to kolejny ważny punkt w jej historii. Piosenka ukazuje się nakładem Virgin Records Germany.