NEWS

Rawa Blues Festival

Największy in-door’owy festiwal Bluesowy w Europie powraca! 8 października już po raz 40 w Katowicach spotkają się artyści oraz miłośnicy tego gatunku. Na scenie nie zabraknie największych gwiazd światowego formatu.

Katowicki Spodek wystartuje już o godzinie 11:00. Wtedy to na scenie bocznej rozpocznie się konkurs, którego zwycięzca zaprezentuje się chwile później na scenie głównej. Do rywalizacji staną m.in Black Pin Blues, BR Band, Kłusem z Bluesem czy Diapositive. A z kim będą mogli zagrać laureaci tego konkursu?

Na scenie głównej wystąpią artyści wielkiego formatu. Nie zabraknie przedstawicieli rodzimego bluesa jak Free Blues Band (o którym możecie przeczytać tutaj) Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa czy zespół inicjatora i dyrektora Rawy – Irek Dudek Big Band. Watro wspomnieć, że wśród gości pojawi się m.in Antymos Apostolis  SBB.

Podczas festiwalu takiego formatu nie może oczywiście zabraknąć zagranicznych gości. W tym roku będą to: Wielokrotny laureat Blues Music Awards – Mike Zito. Autor jakże aktualnego dziś albumu Make Blues Not War… Drugim z zaproszonych artystów jest określany Jimim Hendrixem XXI wieku Eric Gales. Dyrektor październikowego wydarzenia zachęca do udziału w jego koncercie słowami:

Jego koncerty są niesamowicie energetyczne, żywiołowe no i… nieprzewidywalne

Na koniec na scenie pojawi się laureatka nagrody Grammy, znana z takich hitów jak Do Something czy Sweet Baby – Macy Gray. Wokalistka z Ohio o charakterystycznej, zachrypniętej barwie głosu może pochwalić się fantastycznym rozpoczęciem kariery. Debiutancki album On How Life Is pokrył się trzykrotną platyną w USA oraz poczwórną w Wielkiej Brytanii. To właśnie z tej płyty pochodzi najbardziej znany utwór artystki – I Try

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie Ticketmaster. Warto pospieszyć się z zakupem. Do końca czerwca obowiązują ceny promocyjne.