NEWSPOLECANE

CURTIS “50 CENT’’ JACKSON w Polsce

50 Cent wystąpi 26 października w krakowskiej Tauron Arenie. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: 5.09.2022 od godz. 10:00, przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: 6.09.2022 od godz. 10:00, bilety w sprzedaży ogólnej: 7.09.2022 od godz. 10:00.

Curtis James Jackson III znany jako 50 Cent to wielokrotnie nagradzany raper, przedsiębiorca, aktor i producent z Queens w Nowym Jorku. Uznany za jednego z najbardziej utalentowanych i płodnych artystów muzycznych swojego czasu. Zdobywca nagrody Grammy zyskał sławę dzięki bijącemu rekordy popularności debiutanckiemu albumowi „Get Rich or Die Tryin’” i od tego czasu sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie i otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień. Jackson wykorzystał swój zasięg, aby osiągnąć sukces jako przedsiębiorca, aktor i producent. Począwszy od nagrania „Get Rich or Die Tryin’”, krążka będącego w czołówce najszybciej sprzedających się albumów w historii, skończywszy na podpisaniu jednej z najbardziej lukratywnych umów w świecie hip-hopu przy okazji Vitaminwater, Jackson nie ustaje w biciu kolejnych rekordów. Wyprodukował dramat kryminalny „Power”, najczęściej oglądany serial w telewizji Starz. Dodatkowo w styczniu 2020 roku Jackson otrzymał gwiazdę na The Hollywood Walk of Fame oraz nagrodę NAACP za najlepszego reżysera w serialu dramatycznym.

Curtis „50 Cent” Jackson zrobił błyskotliwą karierę telewizyjną i filmową jako najlepszy w swojej klasie producent i aktor. W 2005 roku, założył G-Unit Film & Television, Inc., za pośrednictwem którego wyprodukował szeroką gamę programów dla wielu platform i sprzedał mnóstwo tytułów różnym sieciom. Wśród nich jest doceniony przez krytyków serial „Power”, będący numerem 1 telewizji Starz, w którym Jackson nie tylko zagrał jedną z głównych ról, ale również udzielał się jako producent wykonawczy i reżyser. W październiku 2018 roku, Jackson i Starz/Lionsgate sfinalizowali bezprecedensową umowę dla Jackson’s G-Unit Film & Television, Inc. Współpraca ta, jako jedna z najbardziej znaczących umów dla producenta wykonawczego w telewizji premium skupi się na ekspansji uniwersum „Power”, w niedawno ogłoszonych kontynuacjach „Power Book II: Ghost,” „Power Book III: Raising Kanan,” i „Power Book IV: Force”. G-Unit Film & Television wyprodukował również hit ABC, „For Life” i niedawno rozpoczął pierwszy sezon długo wyczekiwanego serialu, „Black Mafia Family” dla Starz, który kontynuowano od razu po zakończeniu pierwszej części. G-Unit jest również w trakcie produkcji seriali: „Familiy Affair” dla ABC, „The 50th Law” Netflixa, a także „Angel’s Playbook” i „Moment in Time” na zlecenie telewizji Starz. W maju 2021 ogłoszono, że zostały złożone zamówienia na seriale: „Confessions of A Crime Queen” (Discovery+), oraz „Let Me Hear a Rhyme” (Peacock). Poza tym, Jackson otrzymał propozycję realizacji serialu „Hip Hop Homicides” od WeTV w styczniu 2022 roku. Jego firma rozwija także swoją ofertę filmów fabularnych, otrzymawszy zamówienie na 3 pełnometrażowe horrory tworzone we współpracy ze specjalistą w tej dziedzinie: Elim Rothem oraz studiem 3BlackDot.

Dodatkowy dorobek obejmuje programy rozrywkowe takie jak: „50 Central” na BET i „The Oath” na Sony Crackle, który jest najczęściej oglądanym nowym serialem oryginalnym. Udana kariera filmowa Jacksona obejmuje role w kilku kinowych hitach: „Den of Thieves” gdzie główną rolę zagrał Gerard Butler, który wraz z Jacksonem podpisał kontrakt na produkcję sequela. Jackson pojawił się również w dramacie bokserskim Antoine’a Fuqua „Southpaw,” u boku Jake’a Gyllenhaala oraz w filmie „Szpieg” z Melissą McCarthy, a także ponownie zagrał w „Escape Plan 3″. W kwietniu 2021 roku ogłoszono, że Jackson zagra główną rolę i wyprodukuje film fabularny zatytułowany „Free Agents” dla Lionsgate.

Wyjątkowy biznesmen pełni funkcję dyrektora generalnego w G-Unit Records, którą założył w 2003 roku i od tego czasu podpisał kontrakty z wieloma multi-platynowymi artystami. Jackson nadal dominuje na listach przebojów z takimi hitami jak ostatnio wydany „The Woo”, który zajął 11 miejsce na Billboard Hot 100 Charts.

Jackson nieustannie rozwija swoją markę, która obejmuje szerokie spektrum firm, w tym Sire Spirits, które utworzył w 2016 roku, luksusową firmę Wine and Spirits, która jest właścicielem Le Chemin du Roi Champagne i Branson Cognac. W kwietniu 2020 roku Jackson wydał drugą „Hustle Harder, Hustle Smarter”, najlepiej sprzedająca się książkę wg. New York Times.