GALERIARELACJE

The HU wystąpili w Warszawie

Mongolska grupa rockowa The HU wydała we wrześniu swój nowy album. W ramach jego promocji wyruszyła w światową trasę koncertową „Black Thunder Tour”, podczas której wystąpiła m.in. w Warszawie. 

Znamy już historie zespołów-ciekawostek, których gwiazda zgasła zanim na dobre zdążyła rozbłysnąć, ale ekstrawagancja The Hu nie jest ich jedynym, lecz jednym z wielu atutów. Nafaszerowany mongolskim folklorem heavy metal w wykonaniu formacji już parę lat temu podbił cały świat, ale przesympatyczny kwartet nie osiada na laurach, a cały czas próbuje czegoś nowego. Dowodem tego nowy album mongolskiej załogi, który ukazał się we wrześniu – „Rumble Of Thunder”.

W jednym z wywiadów muzycy The HU powiedzieli, że kochają każdy gatunek muzyczny i o ile takie deklaracje w przypadku zwyczajnych ludzi traktuje się z przymrużeniem oka, o tyle ci artyści naprawdę mogą lubić wszystko. Przez ich utwory przetacza się bowiem tyle pomysłów, że trudno za nimi nadążyć, ale u The Hu rządzi przede wszystkim dobra melodia. A na żywo te wszystkie smaczki wybrzmiewają jeszcze intensywniej niż w wersjach studyjnych.

Zobaczcie galerię z sobotniego koncertu zespołu.

The HU / fot. Karolina Kiraga-Rychter