NEWS

Avril Lavigne i YUNGBLUD przedstawiają „I’m A Mess”

Avril Lavigne, ośmiokrotnie nominowana do Grammy gwiazda, przedstawia najnowszy singiel „I’m A Mess„, w którym gościnnie udziela się YUNGBLUD.

Autorami utworu są Avril Lavigne, Travis Barker, John Feldmann i Dominic Harrison, lepiej znany jako YUNGBLUD. Produkcją nagrania zajęli się natomiast Feldmann i Barker. Piosence towarzyszy teledysk nakręcony w Londynie i Los Angeles. Nad reżyserią czuwał P Tracy.

Avril niedawno pojawiła się na festiwalu When We Were Young w Las Vegas, gdzie została entuzjastycznie przyjęta. Obecnie Kanadyjka promuje wydany w tym roku album „Love Sux”, z którym w przyszłym roku odwiedzi Europę. Z nowym materiałem i znanymi hitami 30 kwietnia Lavigne wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.

Wyczekiwany przez fanów siódmy studyjny album Avril zadebiutował w pierwszej dziesiątce Billboard’s Top 200 Chart. Tym samym „Love Sux” to szósta płyta gwiazdy w top 10 zestawienia. Longplay ukazał się 25 lutego 2022 roku nakładem należącej do Travisa Barkera DTA Records.

Avril Lavigne
Avril Lavigne tworzyła historię, biła rekordy i konsekwentnie przecierała szlaki jako bezkompromisowa siła w muzyce i kulturze. Poza sprzedażą 50 milionów albumów na całym świecie, z czego 12,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych, Avril Lavigne zdobyła osiem nominacji do nagrody Grammy w takich kategoriach jak Najlepszy nowy artysta i Piosenka roku, w tym dwukrotnie za „Complicated” i „I’m with You”. Jej katalog to siedmiokrotna platyna za płytę „Let Go” (2002), potrójna platyna za „Under My Skin” (2004), podwójna platyna za „The Best Damn Thing” (2007) oraz złoto za „Goodbye Lullaby” (2011), „Avril Lavigne” (2013) i „Head Above Water” (2019). W dorobku ma takie hity, jak „Complicated”, „Sk8er Boi”, „Girlfriend”, „Here’s To Never Growing Up” i „Head Above Water”. Pozostaje nadal „jedną z najlepiej sprzedających się artystek wydających albumy w USA” i „trzecią najlepiej sprzedającą się kanadyjską artystką wszech czasów”. Zdobyła miejsce w Top 10 Billboard’s „Best of the 2000s” i posiada Rekord Guinnessa jako „najmłodsza solowa artystka, która znalazła się na szczycie brytyjskiej listy przebojów”, a „Girlfriend” okazał się „pierwszym teledyskiem, który osiągnął 100 milionów wyświetleń na YouTube”. Zdobyła również wiele pozycji nr 1 na całym świecie. Jej popularność w mediach społecznościowych przekroczyła 93,6 miliona fanów na całym świecie. Warto też dodać, że Avril Lavigne wystąpiła w filmie „Fast Food Nation” Richarda Linklatera, w animacjach „Skok przez płot” czy sensacyjnym thrillerze „Drapieżnik” u boku Richarda Gere i Claire Danes. Rozpoczynając swój największy i najodważniejszy rozdział, zadebiutowała w barwach DTA Records z singlem „Bite Me” i albumem „Love Sux”.

YUNGBLUD
Urodzony w Yorkshire w Anglii YUNGBLUD (naprawdę Dominic Harrison) jest multiinstrumentalistą, który po raz pierwszy wziął do ręki gitarę w wieku dwóch lat, a w wieku 10 lat zaczął pisać własne piosenki. 24-letni artysta znany jest z tego, że mówi o tym, co uważa za główne problemy swojego pokolenia, używając swojej muzyki, aby jednoczyć i wzmacniać dzisiejszą młodzież.

Po imiennej EP-ce i długogrającym debiucie „21stCentury Liability”, w 2019 roku YUNGBLUD wydał EP-kę ” underrated youth”, która zadebiutowała w top 10 brytyjskiej listy sprzedaży. Artysta wygrał też w plebiscycie MTV Push: Ones to Watch w 2020 i znalazł się na krótkiej liście BBC Sound of 2020. Następnie YUNGBLUD zdobył nagrodę NME za Najlepszy teledyski MTV EMAs jako Najlepszy alternatywny artysta. Przez lata YUNGBLUD występował dla wyprzedanych tłumów w ponad 20 krajach i na największych festiwalach. W grudniu 2020 roku YUNGBLUD wydał długogrający album „weird!”, który zadebiutował na szczycie UK Official Album Chart. Z płyty pochodziły single „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „Mars”. Jesienią YUNGBLUD uruchomił podcast na BBC Sounds. Obecnie ma ponad 8 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify i ponad 3 miliardy globalnych streamów. We wrześniu 2022 roku wydał imienny album.