NEWS

EDITORS prezentują remix do utworu “Kiss”

We wrześniu ukazał się najnowszy krążek zespołu Editors „EBM”, a dzisiaj prezentujemy remix, który powstał do singla „Kiss”. Nad nową wersją utworu pracowali producenci Colyn & Konstantin Sibold. Ich przeróbka “Kiss” przekształca indie-rockową epopeję w mroczne, stylowe elektroniczne pejzaże dźwiękowe mocno osadzone w klimatach klubowych. 

„Kiedy otrzymałem propozycję stworzenie remixu do „Kiss” byłem bardzo podekscytowany. Brzmienie Editors jest wręcz ikoniczne i super inspirujące. Dzielenie procesu twórczego z moim przyjacielem Konstantinem sprawiło, że było to jeszcze bardziej zabawne i myślę, że nasz wkład naturalnie słychać w remixie” – mówi Colyn.

„EBM” to zapierający dech w piersiach, krok naprzód i najbardziej odjechany materiał Editors – porywające, nieubłagane uderzenie pełnego electro-industrialnego rocka. Tytuł albumu jest akronimem od słów Editors i Blanck Mass, ale także świadomym nawiązaniem do Electronic Body Music, mocnego brzmienia, które powstało w latach 80-tych i które wywarło ogromny wpływ na nowy materiał Editors, gdzie syntezatory takich zespołów jak Nitzer Ebb, Front 242 i DAF wbijają się w mrok wśród maszyn do dymu, świateł stroboskopowych i zapachu skóry.

„EBM” rozpoczyna kolejną erę jednego z najbardziej intrygujących i trwałych sukcesów muzycznych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors w ciągu ich 17-letniej kariery trafiło do pierwszej dziesiątki brytyjskich list przebojów, z czego dwa były numerami 1, a ich debiut, „The Back Room”, znalazł się na krótkiej liście do Mercury Prize. Podczas ostatniej trasy koncertowej zespół zagrał swój największy jak dotąd koncert w Wielkiej Brytanii w OVO Arena na Wembley w 2020 r., co świadczy o tym, że jego publiczność stale rośnie. Równie imponujące sukcesy odnieśli za oceanem, regularnie wyprzedając trasy koncertowe i występując na festiwalach w całej Europie i poza nią, czego dowodem są poniższe daty European Tour. Prawdopodobnie kluczem do ich długowieczności jest ich zdolność do ciągłego rozwijania swojego brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu bezkompromisowej wizji. Ten kolejny rozdział udowadnia, że Editors kontynuują ten trend.

“EMB” tracklista:

1. Heart Attack
2. Picturesque
3. Karma Climb
4. Kiss
5. Silence
6. Strawberry Lemonade
7. Vibe
8. Educate
9. Strange Intimacy