FESTIWALWYDARZENIA

Czwarty Headliner na Rock For People 2023 ujawniony za sprawą Kalendarza Adwentowego RFP!

Czwarty Headliner na Rock For People 2023 ujawniony za sprawą Kalendarza Adwentowego RFP!

Praga, 5 grudnia – festiwal Rock for People ma specjalny prezent dla fanów w Dzień Świętego Mikołaja – ogłoszenie ostatniego headlinera – fenomenalnego Machine Gun Kelly’ego. Amerykański muzyk, którego prawdziwe nazwisko to Colson Baker, uzupełnia kwartet gwiazd headlinerów, którzy będą występować między 8 a 11 czerwca na 27. edycji Rock for People, jednym z największych festiwali muzycznych w Czechach. Oprócz Machine Gun Kelly’ego, w składzie headlinerów wystąpią również MUSE, Slipknot i The 1975.

„Dyrektor festiwalu Michal Thomes skomentował ogłoszenie słowami: „Udało nam się spłacić dług wobec naszych fanów za rok covidowy 2020, kiedy mieliśmy w składzie Machine Gun Kelly’ego, ale nie udało nam się przenieść go na ten rok, tak jak większość wykonawców”. I dalej kontynuuje: „W ciągu dwóch lat ten artysta wzrósł wykładniczo i właśnie dlatego zasłużył na pozycję headlinera Rock for People i występ w prime time w piątek”. Kalendarz adwentowy rozpoczął się ogromnym sukcesem – pierwsze okno ujawniło kanadyjską legendę pop-punku, Simple Plan, których przeboje, takie jak „Welcome to My Life” czy „Perfect”, zna każdy na pamięć. W bieżącej edycji 4-dniowych biletów na największy w historii Rock for People pozostało jeszcze 20%. Teraz, gdy ogłoszono czwartego headlinera, można także kupić bilety jednodniowe. Po raz pierwszy kiedykolwiek, kupujący bilety mogą rozłożyć swoją płatność na trzy raty bez podwyżki, dzięki partnerowi festiwalu Twisto i opcji „Purchase In Thirds”.

W ciągu ostatnich kilku lat, kalendarz adwentowy Rock for People stał się ulubioną częścią sezonu świątecznego dla każdego fana muzyki – codziennie po północy fani mogą znaleźć nowe nazwisko w kalendarzu na stronie internetowej festiwalu. Każdego popołudnia festiwal zamieszcza zagadkę na mediach społecznościowych, związane z kolejnym ogłoszonym nazwiskiem, która testuje wyobraźnię i wiedzę fanów. Po Simple Plan, kalendarz ujawnił również prowokatorkę pop Ashnikko, amerykańskiego muzyka pop-punk Mod Sun i australijski zespół metalcore Polaris. Ponieważ skład festiwalu rośnie każdego dnia, zaleca się śledzenie festiwalu na mediach społecznościowych i być na bieżąco.

27. edycja festiwalu Rock for People, oferująca najdroższy w historii skład, zapewni światowej klasy występy na jednej z największych scen w Europie, tzw. „Grubej Pani” z Niemiec. W pierwszą noc na scenie wystąpią królowie metalu – SLIPKNOT i ich najnowszy album The End, So Far; MGK pojawi się na scenie w piątek; sobotni wieczór zdominuje brytyjska gwiazda gitarowa THE 1975, a ostatni dzień 27. edycji festiwalu Rock for People zakończy się potężnym show od MUSE, ostatnio nagrodzonych MTV Europe Music Award, w ramach trasy koncertowej promującej ich dziewiąty studyjny album Will of the People.

Rock for People odbędzie się w Parku 360 w Hradec Králové, miejscu, które jest pod długoterminowym zarządzaniem festiwalu. Planuje się, że obszar stanie się energetycznie samowystarczalny do 2030 roku. Festiwal jest pionierem w dziedzinie ekologii i społecznej odpowiedzialności – podkreśla wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, stosuje sceny zasilane helem (po raz pierwszy w Czechach w 2021 roku), energię słoneczną i wiatrową. Festiwal mierzy ślad węglowy wydarzenia i segreguje 17 typów odpadów. Oprócz dostępności dla osób na wózkach inwalidzkich, festiwal usuwa bariery między pokoleniami, co roku zapraszając setki starszych mieszkańców miasta na wybrane występy legendarnych artystów z czeskiej sceny muzycznej.

Inne wielkie zespoły festiwalu to brytyjska metalcore’owa grupa Architects, kanadyjscy punk-rockowcy Billy Talent i amerykański zespół rap-rockowy Hollywood Undead. Ponadto na Rock for People wystąpią zespoły takie jak I Prevail, Lorna Shore, Nothing But Thieves, Paledusk, Set It Off, Sleep Token, The Amazons i While She Sleeps. Wśród wykonawców znajdą się również zespoły z Czechosłowacji, w tym słowacki zespół rockowy From Our Hands; nieprzewidywalni zadymiarze z Hentai Corporation; I Love You Honey Bunny, dobrze znany fanom RFP; Severals, zespół reprezentujący twarde gatunki; oraz zespół post-hardcore’owy Shogun Tokugawa z wyjątkowym występem powrotnym.

Wszystkie biletów na pełny festiwal są dostępne w bieżącej edycji za 145 euro na GoOut.net: https://rockforpeople.cz/en/vstupenky/?menuTickets=true. Specjalne bilety (junior, senior i VZP), bilety na kemping, inne bilety na zakwaterowanie i bilety parkingowe są już w sprzedaży.

MUSE
Zachwycający, futurystyczny show, hipnotyzujące efekty, niezapomniane wokale i teksty, które wnikają głęboko pod skórę. To i wiele więcej to MUSE, jedna z największych i najbardziej utytułowanych rockowych zespołów na świecie. Nowe show zespołu, będące kontynuacją ich ostatnio wydanego albumu „Will of the People”, zalicza się do najlepszych koncertowych występów na obecnej scenie muzycznej. Trio w składzie Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme powraca do Czech po raz kolejny. Oprócz swojego debiutanckiego występu na Rock for People w 2010 roku, zagrało już kilka wyprzedanych koncertów na największej czeskiej arenie koncertowej, a ich ostatni koncert na stadionie w Pradze w Letňany miał miejsce w 2019 roku. „Będziemy zwycięzcami!” Muse zdobyło wiele nagród muzycznych, w tym dwa nagrody Grammy, nagrodę American Music Award, sześć nagród MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, jedenaście NME Awards i siedem nagród Q, między innymi. Muse otrzymało także nominację do tegorocznej nagrody Grammy.

SLIPKNOT
Nie było i nie będzie takiego zespołu jak SLIPKNOT. Cicho rozwinęli się w najbardziej niekompromisowej, niezaprzeczalnej i wyjątkowej grupie na planecie, której wpływ przekracza gatunki i pokolenia. Od kiełkowania idei rewolucji w Iowa w 1999 roku ci muzyczni outsiderzy zdobyli nagrodę Grammy wraz z 10 nominacjami, osiągnęli 12 platynowych i 41 złotych certyfikatów albumów na całym świecie oraz do dziś zanotowali ponad 8,5 miliarda globalnych streamów i 3,5 miliarda wyświetleń wideo – bez precedensu dla zespołu rockowego w tej czy jakiejkolwiek innej generacji. Rolling Stone uznał płytę Iowa z 2001 roku, która zdobyła status platynowej sprzedaży, za jedną z „100 Największych Albumów Metalowych Wszech Czasów”, podczas gdy The Ringer potwierdził, że „są najważniejszym ciężkim zespołem swojej ery”. W dodatku ich szósty pełnowymiarowy album WE ARE NOT YOUR KIND zadebiutował na pierwszym miejscu w 12 krajach na całym świecie w 2019 roku, co oznacza trzeci z rzędu numer jeden zespołu na liście Billboard Top 200.

MACHINE GUN KELLY
Colson Baker, lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Machine Gun Kelly lub MGK, to amerykański muzyk pochodzący z Cleveland w stanie Ohio. Jego kariera może być podzielona na część związana z rapem oraz pop-punkiem, gdzie obecnie zbiera nagrody muzyczne, zdobywa miejsca na listach przebojów oraz sprzedaje bilety na koncerty na całym świecie. Jego ostatni album rapowy Hotel Diablo został wydany w 2019 roku. Następny, bardzo udany album Tickets To My Downfall, który ukazał się w 2020 roku, był czystym pop-punkiem. Jego najnowszy album Mainstream Sellout (2022), to połączenie obu światów – nieco rapu (przynajmniej w utworach, gdzie gościnnie występują Lil Wayne lub Yung Thug) i wiele gitar. Wyjście poza ramy rapu opłaciło się – do dziś sprzedaje bilety na koncerty, jego praca cieszy się dużym sukcesem wśród fanów i krytyków muzycznych, a nikt nie ma problemu z jego transformacją gatunkową. Na jego ostatnich dwóch albumach, udział wzięli artyści tak jak Halsey, Yungblud i Bring Me The Horizon.

THE 1975
Po 20 latach razem, The 1975 postanowili powrócić do korzeni, aby uczcić swoje początki i zaprezentować swoje postępy. Wynikiem jest ich piąte dzieło Being Funny in a Foreign Language – być może najbardziej intymny album zespołu. Po dwóch latach pandemii, gdzie technologia była sposobem radzenia sobie z izolacją, zespół zaczął odnajdywać „surowe momenty” w codzienności i muzyce. Being Funny ma na celu właśnie to. Zmagają się z miłością i stratą w erze post-internetowej. „Czuję, że ludzie pragną rzeczy, które wymagają jak najmniej technologii” – mówi frontman Healy. Zespół starał się przetłumaczyć to na swój najnowszy album. Zmiana nastąpiła także w ich życiu. Wszyscy czują, że dorastali zarówno osobiście, jak i muzycznie, i chcą to pokazać w swoim najnowszym albumie. Zespół przeszedł przez niemal każdy gatunek. Choć może to nie być dla wszystkich, wielu ludzi nie może się nacieszyć muzyką tych fajnych dzieciaków.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2023

Hedliners
Czwartek: Slipknot
Piątek: Machine Gun Kelly
Sobota: The 1975
Niedziela: MUSE

Większe zespoły: Architects, Ashnikko, Billy Talent, Hollywood Undead, Simple Plan
Zespoły: I Prevail, Lorna Shore, Mod Sun, Nothing But Thieves, Paledusk, Polaris, Set It Off, Sleep Token, The Amazons, While She Sleeps
CZ/SK: From Our Hands, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals, Shogun Tokugawa

Wspierane przez: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Czech, Calendarium Regina, Hradec Králové, Region Hradec Králové
Główny partner: Komerční banka
Główny partner medialny: Česká televize
Główny partner mediowy: Evropa 2
​​Partnerzy: Google, YouTube Music, Futurum, Twisto, TicketSwap