KONCERTYNEWS

Hollywood Vampires zagrają w Polsce w 2023 roku!

Zespół  powstał w 2015 roku. Tworzą go aktor Johnny Depp, Alice Cooper, Tommy Henriksen i Joe Perry (Aerosmith). Wydali do tej pory dwa albumy: Hollywood Vampires i Rise. Sami siebie nazywają „najlepszym zespołem barowym na świecie”. Na stronie Doliny Charlotty można przeczytać, że:

16-utworowy album Rise (…) to jeden z najczystszych, najbardziej nieskazitelnych i przyjemnych albumów rock and rollowych ostatnich czasów, stworzony przez mistrzów rzemiosła i prawdziwych fanów formy. W przeciwieństwie do debiutanckiej płyty z 2015 roku, drugi album składa się głównie z oryginalnego materiału, napisanego przez zespół. Istnieją jednak, w duchu oryginalnej misji wampirów, trzy covery piosenek oryginalnie napisanych i nagranych przez legendarnych rockmanów, którzy zmarli zbyt młodo.

W opisie koncertu Hollywood Vampires w Polsce czytamy, że:

Artyści swoją muzyką i nazwą zespołu chcieli złożyć hołd rockn’rollowemu towarzystwu, z którym Alice Cooper bywał w ciemnych zadymionych barach lat 70.

Na koncercie można spodziewać się utworów z dwóch, bardzo dobrze przyjętych albumów zespołu: Hollywood Vampires, oraz Rise. Usłyszymy oryginalne kompozycje, a także szereg coverów, będących ukłonem m.in. dla Davida Bowiego, Led Zeppelin czy The Who.

Trzy megagwiazdy na jednej scenie dają niezwykle efektowne show godne rock’n’rollowej arystokracji.

Supergrupa zagra 22 lipca 2023 roku w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka. Grupa miała zagrać na festiwalu w 2021 roku, jednak impreza została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa.