FESTIWALWYDARZENIA

Rock For People wśród pierwszej dziesiątki średnich europejskich festiwali

Rock For People wśród pierwszej dziesiątki średnich europejskich festiwali

W Boże Narodzenie spełniło się marzenie wielu fanów festiwalu Rock for People – finałowe okno numer 24 w kalendarzu adwentowym Rock for People ujawniło zespół rockowy Papa Roach.

Kariera kalifornijskiej czwórki, która zdobyła miliony sprzedanych płyt i nominację do nagrody Grammy, trwa już prawie trzy dekady. „Nazwa Papa Roach od dłuższego czasu rezonowała wśród naszych fanów, więc jesteśmy podekscytowani, że spełniamy ich życzenie” – mówi dyrektor festiwalu, Michal Thomes, odnośnie dodania zespołu do składu. Kalendarz był bardzo hojny w tym roku – oprócz Machine Gun Kelly, czwartego headlinera, ujawnił również takie zespoły jak Simple Plan, X Ambassadors, Anti-Flag czy już legendarny Incubus. Kolejny raz skład nadchodzącego Rock for People, na czele z MUSE, Slipknot, Machine Gun Kelly i The 1975, pokazuje, że festiwal przesuwa granice i staje się jednym z czołowych festiwali muzycznych w Europie.

Dodatkowo, Rock for People został uwzględniony w TOP 10 najlepszych festiwali w Europie przez prestiżowe European Festival Awards w kategorii Best Medium Festival z pojemnością do 40 000 odwiedzających. Może jeszcze większym sukcesem jest uwzględnienie Ameba Production w TOP 10 promotorów w Europie w kategorii Promotor Roku, obok Live Nation (GB), FKP Scorpio (DE) i Primavera Sound (ES). „To wspaniałe, że nasza praca jest doceniana międzynarodowo – Rock for People gościł kilka zespołów, które teraz znajdują się w TOP 10 najlepszych nowych artystów na tych nagrodach, takich jak Turnstile, Holly Humberstone i Yard Act” – mówi Michal Thomes.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2023

Hedliners
Czwartek: Slipknot
Piątek: Machine Gun Kelly
Sobota: The 1975
Niedziela: MUSE

Większe zespoły: Architects, Ashnikko, Billy Talent, Hollywood Undead, Simple Plan
Zespoły: I Prevail, Lorna Shore, Mod Sun, Nothing But Thieves, Paledusk, Polaris, Set It Off, Sleep Token, The Amazons, While She Sleeps
CZ/SK: From Our Hands, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals, Shogun Tokugawa

Wspierane przez: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Czech, Calendarium Regina, Hradec Králové, Region Hradec Králové
Główny partner: Komerční banka
Główny partner medialny: Česká televize
Główny partner mediowy: Evropa 2
​​Partnerzy: Google, YouTube Music, Futurum, Twisto, TicketSwap