FESTIWALPOLECANE NEWSWYDARZENIA

Rock for People wśród dziesięciu najlepszych festiwali średniej wielkości w Europie; Ostateczne niespodzianki w kalendarzu adwentowym: Papa Roach, X Ambassadors, Anti-Flag i Incubus.

W Wigilię Bożego Narodzenia marzenie wielu fanów Rock for People się spełniło – ostatnie okno numer 24 w kalendarzu adwentowym Rock for People ujawniło zespół rockowy Papa Roach.

W Wigilię Bożego Narodzenia marzenie wielu fanów Rock for People się spełniło – ostatnie okno numer 24 w kalendarzu adwentowym Rock for People ujawniło zespół rockowy Papa Roach. Zespół z Kalifornii, który sprzedał miliony płyt i zdobył nominację do Grammy, istnieje od prawie trzech dekad. „Nazwa Papa Roach od dłuższego czasu brzmiała wśród naszych fanów, więc jesteśmy zachwyceni, że spełniliśmy ich życzenie” – mówi dyrektor festiwalu Michal Thomes na temat dodania zespołu do składu. Kalendarz był bardzo hojny w tym roku – oprócz Machine Gun Kelly’ego, czwartego headlinera, ujawnił również takie nazwy jak Simple Plan, X Ambassadors, Anti-Flag czy już legendarne Incubus. Jak zawsze, skład nadchodzącego Rock for People – prowadzony przez MUSE, Slipknot, Machine Gun Kelly’ego i The 1975 – pokazuje, że festiwal przesuwa granice i staje się jednym z czołowych festiwali muzycznych w Europie. Ponadto Rock for People został uwzględniony w TOP 10 najlepszych festiwali w Europie przez prestiżowe European Festival Awards w kategorii najlepszego festiwalu średniej wielkości o pojemności do 40 000 odwiedzających. Może jeszcze większym sukcesem jest uwzględnienie Ameba Production w TOP 10 organizatorów w Europie w kategorii Promotor Roku, razem z Live Nation (GB), FKP Scorpio (DE) i Primavera Sound (ES). „To wspaniałe zobaczyć, że nasza praca zostaje uznana międzynarodowo – Rock for People gościł kilka nazwisk, które teraz znajdują się w TOP 10 najlepszych nowych artystów w tych nagrodach, takich jak Turnstile, Holly Humberstone i Yard Act” – mówi Michal Thomes.

Prestiżowe European Festival Awards są przyznawane od 2009 roku. W 16 kategoriach nagrody uznają sukces organizatorów i osób z branży muzycznej, którzy przesuwają granice w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, świadomości społecznej, postępowego myślenia i zrównoważonego rozwoju. Top 20 nominowanych jest wybieranych w głosowaniu publicznym, a następnie jury wybiera krótką listę 10 finalistów. 12. Europejskie Nagrody Festiwalowe odbędą się 18 stycznia 2023 roku podczas konferencji muzycznej/festiwalu showcase ESNS w Groningen w Holandii. Więcej informacji na www.europeanfestivalawards.org.

Popularny kalendarz adwentowy (zasięg niemal pół miliona osób na Facebooku) ujawnił 24 zespoły, które mają wystąpić na 27. edycji Rock for People, odbywającej się w dniach 8-11 czerwca w Parku 360 w Hradec Králové. Lista wykonawców i zespołów, którzy wystąpią na festiwalu, obejmuje takie nazwy jak Simple Plan, Ashnikko, Mod Sun, Polaris, Machine Gun Kelly, Anti-Flag, Horkýže Slíže, Nothing More, Beauty School Dropout, Bury Tomorrow, Stand Atlantic, The Chats, Landmvrks, Sueco, X Ambassadors, Giant Rooks, Man with a Mission, Picture This, Nothing,Nowhere., Vypsaná fiXa, Stray From The Path, Incubus, Barns Courtney i Papa Roach. W Wigilię, organizatorzy przygotowali dla fanów kolejny specjalny prezent – szczegółowy harmonogram występów na każdy dzień festiwalu. 25 grudnia ogłosili również specjalnego gościa – Václava Neckářa i Bacily, jako część tradycyjnego włączenia legendarnego czeskiego zespołu popowego, który każdego roku skutecznie przełamuje bariery między pokoleniami. Dzięki temu Ivan Mládek i Banjo Band po raz pierwszy doświadczyli mosh-pitu na tegorocznym Rock for People; w przeszłości również czeska supergwiazda Karel Gott wystąpił na festiwalu.

Jednak to daleko od wszystkiego, co Rock for People ma do zaoferowania – festiwal ujawnił teraz około połowy pełnego składu. Kolejne ogłoszenie zespołów planowane jest na przełomie stycznia i lutego. Z najdroższym w historii składem, festiwal zaoferuje występy światowej klasy na jednej z największych scen w Europie, tak zwanej „Fat Lady” z Niemiec, zainstalowanej po raz pierwszy na pasie startowym w Parku 360 w tym roku.

Bilety są dostępne na https://rockforpeople.cz/en/vstupenky/ i za pośrednictwem GoOut. Ze względu na duże zainteresowanie, w okresie Bożego Narodzenia wyprzedano kolejną pulę biletów; bilety w obecnie ograniczonej edycji są dostępne za 152 EUR. Pierwsza edycja biletów jednodniowych na czwartek, sobotę i niedzielę także została wyprzedana; bilety jednodniowe na te dni są obecnie dostępne za 92 EUR. Bilety na piątek są nadal dostępne za 83 EUR. Dostępne są również specjalne bilety (VIP, juniorskie, dla osób starszych i niepełnosprawnych), bilety na kemping, glamping i parking.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2023

CZWARTEK:

Slipknot
Architects, Simple Plan, I Prevail

Anti-Flag, Horkýže Slíže, Lorna Shore, Nothing, Nowhere., Polaris, Stray From The Path

PIĄTEK:

Machine Gun Kelly
Billy Talent, Hollywood Undead, Ashnikko

Mod Sun, Set It Off, Sleep Token, Sueco, Vypsaná fiXa

SOBOTA:

The 1975
Papa Roach, X Ambassadors, While She Sleeps

Giant Rooks, Landmvrks, Paledusk, Picture This

NIEDZIELA:

MUSE
Incubus, Nothing But Thieves

Barns Courtney, Beauty School Dropout, Bury Tomorrow, Man with a Mission, Nothing More, Stand Atlantic, The Amazons, The Chats

Gość Specjalny: Václav Neckář & Bacily

CZ/SK: From Our Hands, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals, Shogun Tokugawa

Wspierane przez: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Czech, Calendarium Regina, Hradec Králové, Region Hradec Králové
Główny partner: Komerční banka
Główny partner medialny: Česká televize
Główny partner mediowy: Evropa 2
​​Partnerzy: Google, YouTube Music, Futurum, Twisto, TicketSwap