NEWS

Soulstone Gathering Festival 2023: Znamy pełny skład majowego festiwalu!

Zaskakujący brzmieniowo, nieoczywiści formatem – do Soulstone Gathering Festival 2023: Showcase dołączają: Kryształ, Ketha, Sautrus oraz Angrrsth!

Nie boimy się eksperymentów! Trzeci, showcase’owy dzień festiwalu uzupełniamy o formacje mocno ekstrawaganckie. Tym samym informujemy, skład całego Soulstone Gathering Festival 2023 jest już zamknięty!

20 maja, u boku Somali Yacht Club usłyszycie zimnofalowe, post-punkowe brzmienia Krzyształów, ciekawy black metal Angrrhst, eksperymentalnie metalową Kethę i dobrze nam już znany, surowy Sautrus z nowym line-upem!

Tylko do 31 marca możecie zakupić karnety, które będą obejmowały wstęp na trzeci dzień festiwalu – nie przegapcie takiej okazji!

Bilety jednodniowe na showcase’owe koncerty 20 maja trafią do sprzedaży 1 kwietnia, w cenie 99 zł.

Karnety 3-dniowe (tylko do końca miesiąca!) oraz bilety jednodniowe na 1 i 2 dzień festiwalu są aktualnie dostępne w Knock Out Music Store.

Soulstone Gathering Festival odbędzie się 18, 19 i 20 maja 2023 roku w krakowskiej hali Kamienna12.

SOMALI YACHT CLUB (Ukraina)
Somali Yacht Club już od początku działalności bardzo chętnie wciska się do worka z napisem “stoner metal”, ale nasi wschodni sąsiedzi mają w do zaoferowania znacznie więcej. Bazą wypadową ich twórczości pozostaje wspomniany stoner, ale nieobliczalne trio kompiluje go z post-rockiem, rozbuchaną psychodelą czy shoegazem, dzięki czemu ta muzyka jest nie tylko ciężka i gęsta, lecz przede wszystkim wielowarstwowa. Tutaj czekają na was same niespodzianki. Przewidywalność? To pod innym adresem. Przygoda? Jak najbardziej – zwłaszcza na wydanym niespełna rok temu “The Space”.
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

KRYSZTAŁ (Polska)
Warszawski Kryształ to zespół wywodzący się z niezalu, któremu nie brakuje smykałki do hałasu. Ich imienny debiut z października ubiegłego roku jest wsobną, często oszalałą hybrydą blackmetalowego tremolo w duchu lo-fi z post-punkiem czy cold wavem i noise rockiem. Niektórzy słuchaczy wskazują nawet na powiązania estetyczne z Myslovitz, więc przekonajcie się na własne uszy!
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

KETHA (Polska)
Kilkuletnia przerwa Kethy przyniosła zamierzony efekt: zespół zbiera sporą publikę podczas występów, a wydane po reaktywacji w 2022 r. „Wendigo” to kwintesencja… Prog metalu? Może metalu awangardowego? Trudno powiedzieć – ich transowe, zaawansowane technicznie połamańce nigdy nie były prostą rozrywką, ale na ostatnim krążku zyskały więcej melodyjności. Przegryźcie się przez te wszystkie warstwy, a będziecie zadowoleni.
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

SAUTRUS (Polska)
Sautrus to stoner, ale nieszablonowy. Kwartet ze Starogardu Gdańskiego miesza wspomniany nurt z najbardziej korzennym hard rockiem, psychodelicznymi odlotami poza orbitę i inspiruje się nawet popem! Dużo o tym mówi tytuł EP-ki „Stoner Pop” z zeszłego roku. Oczywiście panowie pamiętają w tym wszystkim o potędze riffu, więc ich – jak to sami nazywają – „love rock” wybrzmiewa zgodnie z zasadami: brudno i surowo.
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

ANGRRSTH (Polska)
Angrrsth to black metal narowisty, niekiedy zmieszany z deathmetalową intensywnością, a w tekstach przepełniony frustracją, zapalczywością i wędrówkami poza znany nam świat. Muzycy nie idą na żadne kompromisy, tylko cyzelują muzykę tak, aby brzmiała najgroźniej, jak tylko można. By się o tym przekonać, sprawdźcie “Donikąd” z 2021 roku.
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

KARNETY I BILETY JEDNODNIOWE: SKLEP KNOCK OUT
269 zł – EARLY BIRD
299 zł – REGULAR
179 zł – I/II DZIEŃ FESTIWALU
99 zł – III DZIEŃ FESTIWALU (dostępne od 1 kwietnia!)