NEWS

Nightwish ogłasza przerwę w koncertowaniu. Zespół nie będzie promował nowego albumu

Kilka dni temu Nightwish ogłosił oficjalny komunikat dotyczący najbliższej przyszłości zespołu. Grupa ma zakontraktowanych kilka koncertów w Europie w ramach promocji albumu „Human. :||: Nature.” z 2020 roku. Wszystkie wydarzenia mają się odbyć w czerwcu.

Formacja poinformowała, iż po zagranych występach planuje zrobić sobie przerwę w koncertowaniu. Decyzja ta uwarunkowana jest przyczynami osobistymi całego zespołu.

Członkowie Nightwish podzielili się z fanami informacją o planach koncertowych grupy. W oficjalnym komunikacie czytamy:

„Zbliżamy się do końca trasy „Human. :||: Nature.” i chcemy Wam powiedzieć, jakie są nasze dalsze plany. Po zagranych koncertach w czerwcu zawieszamy występy na żywo na czas bliżej nieokreślony. Oznacza to również, że póki co nie będziemy promować nadchodzącego albumu na żadnej trasie.

Powód tej decyzji jest osobisty dla każdego z nas, ale gwarantujemy, że to dobre posunięcie dla zespołu i jego przyszłości. Spokojnie, nie pokłóciliśmy się, wszystko jest w porządku, nadal się uwielbiamy i chcemy ze sobą pracować. Ta decyzja nie ma również nic wspólnego z ciążą Floor czy naszymi projektami pobocznymi.

Jednakże nowy album z dwunastoma nowymi utworami i trzema klipami video zostaną niezmiennie wydane w 2024. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani tą wizją. Zostańcie z nami i bądźcie na bieżąco!”

Najnowsza płyta Nightwish ma być trzecią częścią trylogii, jaką grupa tworzy swoją muzyką od 2015 roku zaczynając tę opowieść albumem „Endless Forms Most Beautiful”.

Tekściarz i keyboardzista Tuomas Holopainen tak wypowiada się o trylogii:

Po napisaniu „Endless Forms Most Beautiful” wiedziałem, że na tym się nie skończy. Że musimy w tym klimacie nagrać więcej, bo to głęboki temat, w którym mamy jeszcze dużo do powiedzenia. Uznaliśmy, że jeszcze nam mało. I to samo uczucie towarzyszyło nam po nagraniu „Human. :||: Nature.”. Nadal nam mało, więc nagrywamy jeszcze jeden album. Przynajmniej jeden. Nowa płyta poniekąd zaskakuje, ale siłą rzeczy będzie to naturalna kontynuacja wydawnictwa z 2020 roku.

Tuomas Holopainen

Zespół wejdzie do studia w celu zarejestrowania nowego materiału zapewne końcem tego roku. Premiera przewidziana jest na początek 2024.