FESTIWALNEWS

Ghost zwiastuje EP-kę „PHANTOMIME”

Ghost dopiero co zdobył nagrodę dla Najlepszego rockowego albumu roku na rozdaniu iHeart Radio Music Awards, a już zapowiada nowe wydawnictwo. „PHANTOMIME”, EP-ka z pięcioma coverami, od początku miała być kontynuacją ubiegłorocznej płyty „IMPERA”. Premiera zaplanowana jest na 18 maja, a wydawnictwo promuje utwór „Jesus He Knows Me”.

„PHANTOMIME” składa się z coverów oraz przeróbek klasyków autorstwa Television, Genesis, The Stranglers, Iron Maiden i Tiny Turner. EP-ka w równym stopniu oddaje hołd każdemu z artystów, celebruje ich wpływ na dzisiejszą muzykę oraz naznacza wybrane utwory charakterystycznym brzmieniem Ghost.

Zamów w przedsprzedaży już teraz!

„Jesus He Knows Me” to interpretacja satyrycznego ataku Genesis na telewizyjnych kaznodziejów z 1992 roku. Teledysk do coveru Ghost wyreżyserował Alex Ross Perry. Klip udowadnia, że piękno jednej osoby dla innej jest bluźnierstwem. Kulminacją jest rytuał, który po prostu trzeba zobaczyć, aby uwierzyć.

Utwór nie bez powodu został wydany w Wielką Niedzielę. To już tradycja – Ghost do perfekcji opanował obalanie społecznych konwencji i autorytetów. W tym przypadku poznajemy ojca Jima Defroque, gospodarza ewangelicznego programu radiowego „Jesus Talk with Father Jim Defroque”, a zarazem gwiazdę teledysku „Jesus He Knows Me”.
Premiera EP-ki „PHANTOMIME” zbiegnie się z pierwszymi tegorocznymi koncertami Ghost. Uznana trasa „Imperatour” obejmuje aż 70 koncertów. W czerwcu zespół zawita do Polski, aby dać show na głównej scenie gdańskiego Mystic Festival.
Tracklista:
1. See No Evil (Television)
2. Jesus He Knows Me (Genesis)
3. Hanging Around (The Stranglers)
4. Phantom of the Opera (Iron Maiden)
5. We Don’t Need Another Hero (Thunderdome) (Tina Turner)