NEWS

Rekordowa sprzedaż! Rok z KULTEM nabiera tempa!

KULT XLI – druga część totalnie wyjątkowego wydawnictwa! czegoś takiego w Polsce nie wydał jeszcze nikt!

KULT świętuje 41-lecie działalności! Zespół Kazika Staszewskiego w ten szczególny okres wchodzi z nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Pierwszą część KULT XLI, czyli album K z boxem, zamówiło niemal pięć tysięcy fanów! To już jest jeden z polskich rekordów winylowych, a wszak przed nami jeszcze trzy części.
W środę 26 kwietnia rusza sprzedaż części “U”, czyli drugiej odsłony albumu jubileuszowego. Tym razem wkroczymy w hitowe, rockowe lata 90.!

Część “U”, czyli druga część specjalnego wydawnictwa jubileuszowego, trafia do sprzedaży 26 kwietnia. Tym razem sięgamy po cały arsenał hitów z lat 90. – od płyty “Your Eyes”, z której wybraliśmy “Paradę wspomnień” i “Rząd oficjalny”, poprzez dylogię z twórczością Stanisława Staszewskiego (tutaj oczywiście “Baranek” i “Kochaj mnie, a będę Twoja” z gościnnym udziałem Violetty Villas), do rockowego “Mojego Wydafcy” z utworami “Lewe Lewe Loff” i “Ręce do góry” aż do naszpikowanego przebojami “Ostatecznego Krachu Systemu Korporacji”, skąd zaczerpnęliśmy “Dziewczynę bez zęba na przedzie”, “Gdy nie ma dzieci”, “Lewego czerwcowego” i “Komu bije dzwon”.
Album “U” jest integralną częścią wydawnictwa KULT XLI, ale oczywiście można nabyć go osobno – to fantastyczna pozycja dla każdego fana Kultu, który ceni sobie muzykę lat 90.!

XLI to unikatowy album Kultu – specjalne, wieloczęściowe wydawnictwo na okrągłe 41-lecie istnienia zespołu. Takiego projektu wydawniczego nikt w Polsce jeszcze nie realizował, zatem wspólne przedsięwzięcie Kultu i wytwórni SP Records jest pionierskie i także to czyni KULT XLI czymś wyjątkowym.
Wydawnictwo składa się z czterech części: każda z nich oznaczona odpowiednio literami K, U, L, T. Ukazywać się będą w kolejnych kwartałach 2023 roku – a preorder każdej trwa dokładnie dwa tygodnie. Ten model sprzedaży, spopularyzowany przez SP Records, oznacza, że wysokość nakładu każdej części wydawnictwa ustalą sami kupujący – wytłoczonych zostanie bowiem tyle płyt, ile ostatecznie zamówią klienci.
W skład całości wydawnictwa KULT XLI wejdzie 36 utworów doskonale znanych publiczności – przekrój najsłynniejszych kawałków formacji. Album „K” obejmuje lata 80., począwszy od debiutanckiego „Kultu”, poprzez „Posłuchaj, to do Ciebie”, „Spokojnie” i „Kasetę” do przełomowego „45-89”. Część „U” zawrze w sobie lata 90.. Na części „L” znajdą się utwory z lat 00., od „Poligono Industrial” do „Prosto”.
Ostatnia część, czyli album T, zawierać będzie kawałki z najnowszej historii Kultu, a także premierowe, niepublikowane wcześniej utwory. Do ostatniej części T dołączony zostanie także album, w którym znajdą się fotografie z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów!

Preorder części U, z wyborem najlepszych singlowych kawałków z lat 90. rozpoczął się 26 kwietni  w sklepie internetowym wytwórni SP Records i potrwa do 10 maja. Po tej dacie nie będzie możliwości zakupu.