NEWS

Shakira pierwszą Kobietą Roku według Billboard Latin Women

Ten rok zdecydowanie należy do Shakiry. Po viralowym utworze nagranym z Bizarrapem Kolumbijka już niedługo zostanie odznaczona wyjątkowym wyróżnieniem.

Ostatnie miesiące owocują w same sukcesy w karierze Shakiry. BZRP Music Sessions Vol. 53 z jej udziałem pobił 14 rekordów Guinnesa, zadebiutował na 9 miejscu listy Billboard Hot 100 i jest obecnie rekordzistą pod względem odtworzeń w ciągu 24 godzin na Spotify i Youtube wśród latynoskich piosenek. Teraz, artystka otrzyma ważną nagrodę.

6 maja odbędzie się pierwsza w historii gala – Mujeres Latinas en la Música (Latin Women in Music) magazynu Billboard. Kolumbijska piosenkarka zostanie uhonorowana tytułem „Kobiety Roku”.

Wydarzenie ogłoszono jako rozszerzenie Billboard’s Women in Music. Gala ma być uznaniem dla latynoskich artystek i osób kreatywnych, które wniosły znaczący wkład w działanie branży muzycznej i zainspirowały swoimi sukcesami inne kobiety do ukazania swojej siły. Tak nagrodę dla Shakiry uzasadniła Leila Cobo – dyrektor ds. treści muzyki latynoskiej w Billboard:

Shakira jest najlepszą kobietą w muzyce.
Dzięki niej latynoskie kobiety na całym świecie zostały upoważnione do pisania i wykonywania głęboko osobistej muzyki.

Mujeres Latinas en la Música zostanie wyemitowane na hiszpańskim kanale telewizyjnym – Telemundo, 7 maja o godzinie 20:00 czasu środkowego.