NEWS

Wyczekiwany trzeci album Enchantyi, Cerberus, już w sprzedaży!

Portugalski zespół grający metal symfoniczny Enchantya wydał swój trzeci album studyjny Cerberus. Ten długo oczekiwany album wydaje fińska wytwórnia płytowa Inverse Records .

POSŁUCHAJ albumu CERBERUS w serwisach streamingowych: https://push.fm/fl/enchantya-cerberus

Pedro Antunes (klawisze) komentuje:

„Dziś nasz nowy album Cerberus ujrzał światło (i ciemność) dnia. Wykonanie tego albumu było prawdziwym wyzwaniem w środku pandemii i niepewności dla nas wszystkich, a skończyło się refleksją tego doświadczenia, w całej jego ciemności, ale także w całej swojej sile. Cerberus jest strażnikiem, strażnikiem, testerem. Tak jak nasz dzisiejszy świat, jest połączeniem energii – Karma, Prana i Anima wymagają równowagi, abyśmy mogli przezwyciężyć . Ten album jest symbolem tej bitwy. Ujrzenie go w końcu w prawdziwym świecie jest zwycięstwem zespołu, jest to płyta, na której pokonaliśmy nasze trudności i ponownie odkryliśmy siebie. Mamy nadzieję, że sprawi, że poczujecie się i miejmy nadzieję, że pomoże ci wyleczyć się z wszelkich bitew, które stoczyłeś lub nadal toczysz. Do zobaczenia za bramami!

ZAMÓW CD Cerberusa z Bandcamp
 
Posłuchaj pierwszego singla Existence na platformach streamingowych: https://push.fm/fl/enchantya-existencePosłuchaj drugiego singla All Down In Flames: https://push.fm/fl/enchantya-flames

Posłuchaj trzeciego singla Collective Souls: https://push.fm/fl/enchantya-cs

BIOGRAFIA:
Enchantya narodziła się w 2004 roku, kiedy wokalistka Rute Fevereiro zrobiła sobie przerwę od swojego klasycznego zespołu Black Widows i zaczęła odkrywać muzykę do nowego projektu. W 2005 roku zespół nagrał swoją pierwszą EP-kę, Moonlighting the Dreamer, która ukazała się w 2006 roku. Spotkawszy się ze wspaniałym przyjęciem, zespół rozpoczął pracę nad swoim pierwszym albumem, wydając w 2012 roku „Dark Rising” nakładem Massacre Records, który zebrał bardzo pozytywne recenzje. Po pewnym czasie koncertowania i promocji albumu zespół zaczął komponować. Jednak artystyczne i twórcze różnice dotyczące kierunku i brzmienia nowej muzyki doprowadziłyby do odejścia członków i rozpadu zespołu.
Rute znów została sama ze swoim projektem i musiała zaczynać wszystko od nowa. Na szczęście nie powstrzymało to motywacji Rute i kilka miesięcy później, w marcu 2016 roku, wybrała zupełnie nowy zespół utalentowanych muzyków, aby poprowadzili Enchantyę przez kolejny krok. Po roku prób z niesamowitą twórczą chemią zespół stworzył „ On Light and Wrath ”, drugi album Enchantya. Podobnie jak na swoim debiutanckim albumie, zespół zarezerwował kilka miesięcy nagrań studyjnych w 2018 roku z Fernando Matiasem w Pentagon Audio Manufacturers, aby ożywić nowy album z jedenastoma utworami, zatytułowanymi „On Light and Wrath”, również idąc o krok dalej. dodając skrzypce, cały chór śpiewaków i gościnny występ wokalisty DESIRE, Nuno Caldasa , tworząc bardzo odświeżone i jeszcze bardziej epickie brzmienie zespołu. Fińska wytwórnia Inverse Records wydała album Enchantya w 2019 roku.
W środku trasy promującej drugi album, wybuchł pandemia i zespół spędził kolejne dwa lata na komponowaniu swojego nowego dzieła pośród całego chaosu. Nadszedł czas, aby wydać „CERBERUS”, wynik pisania piosenek w burzliwych czasach na świecie, a także najbardziej ambitny album Enchantya do tej pory, odę do tego, jak wszyscy możemy wciąż na nowo powstawać z popiołów. Pierwszy singiel ukaże się w styczniu, a dwa kolejne w lutym i marcu, a album wreszcie ujrzy światło dzienne 28 kwietnia, wyznaczając rok 2023, w którym Enchantya powróci w pełnej formie.
Enchantya – Cerberus (Album)
Track list:
01. Karma
02. All Down in Flames
03. Lunar Fire
04. #Alone
05. Prana
06. Rising Star
07. Existence
08. United We Stand
09. Anima
10. Collective Souls
11. Sons of Chaos
12. Inward
Zespół:
Rute Fevereiro: Singing and Growls
Fernando Campos: Lead Guitar
Fernando Barroso: Bass
Pedro Antunes: Piano, Keys and Orchestration
Bruno Guilherme: Drums