NEWSPOLECANE

Letnie Brzmienia 2023

Santander Letnie Brzmienia 2023

Już 23 czerwca rusza wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule – dwudniowego festiwalu, pod nową nazwą „Santander Letnie Brzmienia 2023”. Wspierać je będzie Santander Bank Polska, który został partnerem tytularnym tegorocznej edycji. Line-up czwartej odsłony wydarzenia wypełnią solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. 

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. W wakacje będziemy mogli się zobaczyć i usłyszeć w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska. 

Line-up wydarzenia powiększa się o jeszcze jeden koncert Mroza, czyli weterana wydarzenia i triumfatora tegorocznej gali Fryderyków (zdobył pięć statuetek). Artysta wystąpi w Gdańsku, Daria ze Śląska i Faustyna Maciejczuk pojawią się w Poznaniu, a duet Smolik // Kev Fox w Warszawie.  

Podczas Santander Letnie Brzmienia zagra człowiek orkiestra – Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Oczywiście nie mogło zabraknąć też niekwestionowanej królowej dystansu i mistrzyni słowa – Nosowskiej. 

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu BABIE LATO, gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach. 

Szczerze ucieszy się fanbase Brodki, której ostatni album Sadza spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska, o czym najlepiej świadczą Fryderyki w kategoriach „Album roku – alternatywa” i „Teledysk roku”. Na scenach Santander Letnie Brzmienia wystąpi jeszcze troje laureatów najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju. Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia, której premiera już jutro. Latem będzie można też usłyszeć Kaśkę Sochacką – zdobywczynię nagrody w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie” wspólnie z projektem Albo Inaczej – oraz Szczyla, wyróżnionego razem z Magierą za najlepszy album hip-hop. 

Festiwalowe sceny wypełnią też koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Natalia Przybysz, LemON, Rosalie., Rubens, ARS LATRANS Orchestra, Bartek Królik, duet Karaś/Rogucki, Arek Kłusowski, The Dumplings, Tynsky, Natalia Szroeder, Paula Roma, WaluśKraksaKryzys, Kacperczyk, Jucho i IGNACY. 

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023: 

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice 
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa 
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków 
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła 
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego 
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera 
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych 
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice 
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela 

 

BILETY I KARNETY: 

REGULAR TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów: 

Karnet dwudniowy: 299 zł 

Bilet jednodniowy: 169 zł 
 
FINAL CALL TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów: 

Karnet dwudniowy: 359 zł 

Bilet jednodniowy: 199 zł 
 

Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.