FESTIWALNEWS

Do składu Metal Hammer Festival 2023 dołącza zespół ATAN. Dostępna jest też niewielka pula biletów na płytę.

Najnowsza edycja Metal Hammer Festival odbędzie się 5 czerwca w łódzkiej Atlas Arena, headlinerem festiwalu jest Pantera – formacja, której powrót na koncertową scenę jest jednym z największych metalowych wydarzeń ostatniej dekady. Na festiwalu wystąpią także dwie amerykańskie grupy, Hatebreed i Crowbar, natomiast polską scenę reprezentować będą: Illusion, Flapjack oraz Subterfuge. Do składu imprezy dołączył jeszcze londyński zespół – formacja ATAN!

Zespół ATAN założony został w 2020 r. przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudię Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów. Formacja zadebiutowała we wrześniu zeszłego roku za sprawą płyty „Ugly Monsters”. Album promował utwór „Absentee”, w którym gościnnie na instrumentach klawiszowych zagrał Derek Sherinian (ex Dream Theater, Sons Of Apollo). Twórczość grupy to fascynująca mieszanka progresywnego rocka i metalu, w której często wykorzystywane są struktury polirytmiczne z partiami z pogranicza soul aż po djentowe riffy nisko nastrojonych gitar.

UWAGA ‼️ Pozostała w sprzedaży jeszcze bardzo mała pula biletów! A także – na specjalne życzenia fanów – udostępniona została dodatkowa pula biletów na płytę! Zapraszamy!