KONCERTYNEWS

Soulfly ogłosił drugi koncert w Polsce!

Po niedawnym ogłoszeniu występu grupy Soulfly w Jarocinie, dzisiaj dostajemy kolejne ogłoszenie. Zespół Maxa Cavalery wystąpi również w Krakowie!

?16.07.2023 ?Klub Kwadrat, Kraków
Bilety właśnie trafiły do sprzedaży na www.LiveNation.pl! ?️

Na początku obecnego tysiąclecia, Rolling Stone stwierdził, “Soulfly seem built to last.” Ponad dwie dekady, niezliczone światowe trasy koncertowe i tuzin albumów później, ta przepowiednia sprawdza się. Ikona undergroundu, pionier ekstremalnego metalu, wojownik trzeciego świata i lider zróżnicowanego i oddanego plemienia. Max Cavalera nie tylko przetrwał, ale i rozkwitł, wydmuchując riff za riffem. Ten sam głos, ciało i duch, który zapoczątkował Soulfly w 1997 roku, przywołuje niemożliwie ciężkie dźwięki do dnia dzisiejszego, rzucając dziesięć płyt monstrualnej muzyki na dwunastym albumie Soulfly, „2022’s Totem”.

Max jest jednym z najbardziej płodnych muzyków w historii gatunku, poprowadził Sepulturę z Brazylii na światową scenę, zdobywając po drodze fanów Ozzy’ego Osbourne’a, Deftones i Dave’a Grohla. Współtworzył zespoły Nailbomb, Cavalera Conspiracy, Go Ahead And Die i Killer Be Killed, wydając album za albumem, ciesząc się uznaniem krytyków i fanów. Jednak żaden z projektów nie jest tak jednoznacznie utożsamiany z Maxem jak Soulfly, którego sprzedający się w złotym nakładzie debiut zatytułowany „self-titled” został wydany z niezrównaną determinacją i duchem.

Wyprodukowany przez Maxa wraz z Arthurem Rizkiem (Code Orange, Ghostemane, Outer Heaven), „Totem” może pochwalić się gościnnym udziałem Johna Powersa (Eternal Champion), Chrisa Ulsha (Power Trip) i Johna Tardy’ego (Obituary). Album przepełniony jest blackened thrash metalem współczesnych klasyków Soulfly jak „Ritual” i „Archangel”, z ukłonami w stronę ciężkiego, bezlitosnego groove’u „Primitive”, „Prophecy” i „Dark Ages”.

Mniej więcej 25 lat od powstania zespołu, podstawowe kawałki Soulfly takie jak „Jumpdafuckup”, „Back to the Primitive”, „Downstroy”, „Eye for an Eye”, „Ritual” i „Dead Behind the Eyes” są celebrowane na żywo tak samo jak klasyki Cavalera „Roots Bloody Roots”, „Refuse / Resist”, „Territory” i „Dead Embryonic Cells”. Przepełniony głodem i energią wykutą przez ponad trzy dekady jako siła heavy metalu, „Totem” jest odpowiednio brutalnym, żywym, ekstremalnym i podnoszącym na duchu wejściem do kanonu Soulfly.

Hymny agresji Soulfly doprowadzają muzykę do granic wytrzymałości, jednocześnie wzbogacając ją o błyskotliwe momenty pełne trippowych niuansów i dysonansów. Jak wszyscy innowacyjni bohaterowie muzyczni, Max tworzy hymny dla ludzi. Soulfly to celebracja rodziny i dziedzictwa. Cokolwiek Max Cavalera wybija na mostkach swoich czterostrunowych gitar, zawsze uwalnia to dusze.