NEWS

LP zapowiada album “Love Lines”. Jest pierwszy singiel!

LP zapowiada nowy album singlem Golden!

Love Lines, długo oczekiwany album multiplatynowej piosenkarki LP ukaże się 29 września nakładem BMG. Następca urzekającego „Churches” z 2021 roku ponownie pozwoli nam poznać złożoność ludzkich doświadczeń uchwyconą niezwykle wrażliwymi oczami artystki.

Love Lines przyniesie dwanaście utworów będących wnikliwym spojrzeniem LP w głąb siebie samej i na swoją własną życiową drogę, w tym na relacje z ukochanymi, rodziną i z samą sobą. Album, stworzony podczas sesji na wyspie Grand Cayman i w Palm Springs, był nagrywany wspólnie z Ashtonem Irwinem (5 Seconds Of Summer), Andrew Berkeleyem Martinem (Palade Royale) i nominowanym do nagrody Grammy producentem i autorem tekstów Matthew Paulingiem. Efektem jest przejmująca i pełna emocji płyta, ukazująca nieustający rozwój i dojrzałość LP. Love Lines to niepowtarzalny głos wokalistki, szczerość przekazu, oraz energetyczny, kipiący od niezapomnianych emocji rock and roll.

„Ta płyta to esencja mnie samej i tego, co przez całe życie robiłam, kultywowałam i co próbowałam zrozumieć”, mówi LP. „Jako człowiek czuję się coraz bardziej skoncentrowana, zwarta – z każdym cholernym rokiem jestem coraz bardziej sobą. Jak kawa, do której musisz dodać wody, bo jest piętnaście razy za mocna”.

LP, która jest równie dowcipna co autorefleksyjna, uważa pisanie piosenek za swoje życiowe powołanie, które łączy z wyrafinowanym poczuciem humoru. „Chcę, aby słuchacz się zrelaksował i złapał luz, który pozwoli mu przyjąć wszystkie zawarte w piosenkach emocje. W ten sposób muzyka będzie mogła przemówić do jego duszy dokładnie w sposób, w jaki słuchający tego zapragnie”.

Już dziś LP przedstawia swój pierwszy pochodzący z płyty singiel, Golden. Opowiada w nim o tym, jaką naukę można wynieść z utraconej miłości. Piosence towarzyszy klip, wyreżyserowany przez dobrego znajomego LP, Stephena Schofielda (współpracownika m.in. Taylor Smith i Joshui Bassetta). Ukazuje on wokalistkę w klasycznej, kalifornijskiej posiadłości tańczącą do szybkiego rytmu i wspominającą swe dawne miłości, pośród niezwykłych, złotych modeli.

Lista utworów na Love Lines:

01. Golden
02. Wild
03. Dayglow
04. Long Goodbye
05. Love Lines
06. Hola
07. One Like You
08. Love Song
09. Big Time
10. Blow
11. Burn it Down
12. Hold the Light

Dotychczas wydane piosenki mieszkającej w Los Angeles artystki mają dziś już ponad 3 miliardy odtworzeń na całym świecie. Do tej pory LP nagrała sześć albumów i trzy epki. Wydana w 2018 roku płyta Heart to Mouth przyniosła singiel Girls Go Wild, który w 2019 roku był najczęściej granym utworem w radiu we Włoszech. Przełomowy dla LP album Lost On You przyniósł międzynarodowy przebój pod postacią utworu tytułowego, który dotarł na szczyt notowań w osiemnastu krajach i osiągnął diamentowy status we Francji oraz platynowy w Grecji, Włoszech i w Polsce. Ponadto LP jest współautorką hitów takich gwiazd, jak Rihanna (Cheers (Drink To That)), Rita Ora (Shine Ya Light), Cher (Pride, Red), Backstreet Boys (Love Will Keep You Up All Night), Leona Lewis (Fingerprint), Céline Dion (Change My Mind) i Christina Aguilera (Beautiful People). Przyciągają one miesięcznie ponad 25,7 milionów słuchaczy, którzy wypełniają hale koncertowe na 3 do 20 tysięcy widzów w ponad 150 miastach na całym świecie.